Konkurs Why Start Up A Business?

Data publikacji: 2016-04-13 15:04:03

Konkurs Why Start Up A Business?

 

Chciałbyś robić w życie to co lubisz? Realizować swoje pasje i jeszcze dostawać za to pieniądze? Tworzyć nową rzeczywistość, a nawet zmieniać świat? Odważ się stworzyć własny startup! Pomoże Ci w tym  Wrocławski Park Technologiczny.

 

Dla studentów, absolwentów i pracowników naukowych

Konkurs WHY START UP A BUSINESS? skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych wrocławskich uczelni, którzy myślą o założeniu lub rozwoju własnej firmy. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się zarówno osoby, które dopiero planują rozpocząć działalność gospodarczą, jak i początkujący przedsiębiorcy chcący rozwinąć własny biznes, z jednym tylko ograniczeniem - firma nie może być zarejestrowana dłużej niż 12 miesięcy, licząc od daty zgłoszenia do konkursu. Wystarczy opisać swój pomysł w formie skróconego biznesplanu i do 31 maja br. przesłać go na adres Wrocławskiego Parku Technologicznego.

 Ty masz pomysł, my nagrody

Trzy najlepsze projekty otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wysokości 10 000 zł oraz bony na realizację usług świadczonych w WPT. Dodatkowo zwycięskie zespoły mogą liczyć na darmowe biuro na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego przez okres 2 lat, a także dostęp do laboratoriów wyposażonych w nowoczesny sprzęt technologiczny na preferencyjnych warunkach. O rozstrzygnięciu konkursu zdecyduje Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele WPT oraz uczelni wyższych.

 Przyjdź na warsztaty Design Thinking i poznaj partnerów biznesowych

W ramach konkursu Wrocławski Park Technologiczny zaprasza na bezpłatne warsztaty z Design Thinking. To metoda kreowania i wdrażania nowatorskich rozwiązań m.in. w postaci nowych produktów,  innowacyjnych technologii, usług, strategii, procesów, programów edukacyjnych, a nawet modeli biznesowych. Warsztaty będą okazją do poznania potencjalnych partnerów biznesowych, ponieważ organizatorzy zapraszają do udziału ludzi z różnych uczelni, miejsc, środowisk. Warsztaty odbędą się 27 kwietnia br. na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

 Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.konkurs.startupwro.pl.

 Wrocławski Park Technologiczny to jeden z liderów przedsiębiorczości i promotor nowych technologii. Na terenie WPT działa ponad 230 firm z sektora nowoczesnych technologii, w tym ponad 70 startupów. WPT to ponad 60 tys. m2 powierzchni biurowej, laboratoryjnej i produkcyjnej oraz biznesowe centrum Wrocławia. Rezydujące tu firmy na preferencyjnych warunkach mogą korzystać z laboratoriów, specjalistycznego sprzętu oraz inkubatorów przedsiębiorczości.

 

 

Polecamy również

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »