Politechnika Wrocławska

Administracja państwowa, Doradztwo, Konsulting, Nauka, Edukacja, Szkolenia, Badania i rozwój

Politechnika Wrocławska

Wybrzeże Wyspiańskiego 27
50-370, Wrocław
+48 71 320 26 00

www.pwr.edu.pl

ofertypracy.pwr.wroc.pl

O nas

Politechnika Wrocławska jest jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w kraju. Na 16 wydziałach we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy, pod kierunkiem 2 tys. nauczycieli akademickich, kształci się ponad 28 000 studentów. Od 2014 r. przy Politechnice Wrocławskiej działa Zespół Szkół Akademickich.


Naszą misją jest kształtowanie twórczych i tolerancyjnych osobowości studentów i doktorantów oraz wytyczanie kierunków rozwoju nauki i techniki.


W czerwcu 2016 r. Komisja Europejska przyznała Politechnice Wrocławskiej prestiżowe logo „HR Excellence in Research”.


W Uczelni obowiązuje Kodeks Etyki oraz stosujemy wypracowaną Politykę jakości w obszarach działalności naukowo-badawczej, nauczaniu oraz organizacji i infrastrukturze.


Jesteśmy największym pracodawcą we Wrocławiu.  


Politechnika Wrocławska od wielu lat uczestniczy w międzynarodowych programach i przedsięwzięciach naukowo-badawczych. Pod tym względem jest jedną z najaktywniejszych jednostek w Polsce.


Wspieramy akcje charytatywne i chętnie pomagamy potrzebującym m.in. poprzez coroczne organizowanie Balu Charytatywnego, rejestrację dawców szpiku, akcję Pijawka, zbieranie plastikowych korków i nakrętek.


Prowadzimy pismo wewnętrzne Pryzmat, radio Luz i telewizję studencką STYK.


Posiadamy jedyną w Polsce kolejkę linową Polinkę – łączącą kampus główny z kompleksem edukacyjno-badawczym GEOCENTRUM. Została ona udostępniona dla mieszkańców Wrocławia i turystów.


Współorganizujemy imprezę popularnonaukową - Dolnośląski Festiwal Nauki  oraz regaty Odra River Cup.


Posiadamy własne Ośrodki Wypoczynkowe  - Ustka, Szklarska Poręba, Karpacz, Karłów.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »