Job advert

Konserwator zabytków

Muzeum ,,Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

Polska, Silesian Voivodeship, Chorzów
2019-01-11 2019-02-28
Specialist

Company description

Muzeum na wolnym powietrzu- Skansen

Job details

Wykaz zakresu wykonywanych zadań:
podstawowe zadania:
1. konserwacja i restauracja muzealiów (m.in. metal, szkło, ceramika, materiały organiczne w tym drewno, obiekty łączone z kilku materiałów),
2. konserwacja i restauracja muzealiów, budownictwa drewnianego oraz meblarstwa,
3. konserwacja prewencyjna,
4. wykonywanie dokumentacji do prowadzonych prac,
5. prowadzenie i nadzorowanie badań technologicznych,
6. kontrola stanu zachowania muzealiów i sporządzanie opinii konserwatorskich,
7. przygotowywanie zaleceń konserwatorskich,
8. nadzór konserwatorski nad bezpiecznym obchodzeniem się z obiektami, w szczególności nad ich przechowywaniem, wystawami i transportem, fotografowaniem i filmowaniem,
9. przygotowywanie wniosków do projektów konserwatorskich i naukowo-badawczych.

Requirements

Wymagania:
niezbędne:
1. biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie,
2. udokumentowane doświadczenie zawodowe,
3. udokumentowane uprawnienia.
dodatkowe:
1. umiejętność pracy w zespole,
2. komunikatywność,
3. dobra organizacja pracy,
4. rzetelność oraz sumienność w wykonywaniu powierzonych zadań,
5. wykształcenie wyższe, kierunkowe w zakresie konserwacji dzieł sztuki,
mile widziane:
1. znajomość metod digitalizacji zbiorów muzealnych i archiwalnych,
2. znajomość systemu elektronicznej ewidencji muzealiów,
3. szczególne zainteresowanie problematyką konserwacji innych materiałów jak: metal, papier, media współczesne,
4. znajomość systemów elektronicznej ewidencji muzealiów,
5. znajomość języka niemieckiego,
6. możliwość podjęcia pracy niezwłocznie po rozstrzygnięciu naboru.

We offer

Korzyści dla potencjalnego pracownika:

1. Przyjazna atmosfera w pracy,
2. możliwość awansu i rozwoju,
3. umowa o pracę,
4. praca wolna od rutyny,
5. stabilna pozycja firmy na rynku ( sfera budżetowa).

Additional information

Wymagane dokumenty
- list motywacyjny,
- curriculum vitae (życiorys),
- kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie oraz kwalifikacje i staż pracy (świadectwo pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu),
- oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, którego wzór jest do pobrania na stronie Muzeum-BIP, zakładka ogłoszenia

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesyłać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym na adres: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”,
41-500 Chorzów, ul. Parkowa 25 z dopiskiem „Dotyczy naboru na stanowisko: konserwator zabytków” lub złożyć osobiście w sekretariacie Muzeum GPE w Chorzowie w godz. od 7.30 do 15.00 od poniedziałku do piątku.
Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28.02.2019 r.
Kandydaci spełniające wymogi formalne będą informowani telefonicznie o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
Views: 33