Inżynier B+R ds. modułów laserowych / Mechatronik 196 views

Zadania:

  • Udział w projekcie badawczo-rozwojowym, którego celem jest stworzenie nowego produktu w postaci źródła laserowego (głowicy laserowej) lasera wielodiodowego oraz współtworzenie innych nowych produktów.
  • Planowanie metod i sposobów przeprowadzania pomiarów mechanicznych i elektrycznych oraz budowa i dostosowywanie laboratoryjnych stanowisk pomiarowych.
  • Projektowanie przystawek pomiarowych i innych elementów przyłączeniowych.
  • Montaż i testowanie laserów produkcyjnych i badawczych, w tym ustawianie optyk i laserów, diagnozowanie błędów, monitorowanie i analiza wyników.
  • Badania nad właściwościami i współpracą komponentów mechanicznych i optycznych, np. badania nad integracją soczewek i zwierciadeł z pozostałymi komponentami.
  • Przeprowadzanie kontroli jakości elementów i podzespołów produktów.
  • Przeprowadzanie testów cięcia i grawerowania na różnych materiałach na maszynie CNC.
  • Współpraca z działami produkcji i CNC oraz z projektantami elektroniki i mechaniki.
  • Optymalizowanie procesów produkcyjnych, w tym aktywny udział w usprawnianiu montażu urządzeń.
  • Sporządzanie raportów, tworzenie obliczeń i analiz oraz statystyk technicznych.
  • Przygotowywanie dokumentacji technicznych produktów i w razie potrzeby ich części.
  • Określanie potrzeb zamówienia części i komponentów laserowych oraz określanie ich specyfikacji, a w razie potrzeb kontakt z dostawcami.

Wymagania:

  • Wykształcenie (warunek konieczny): minimum średnie techniczne; preferowane wykształcenie wyższe: inżynier mechatroniki lub dziedzin pokrewnych.
  • Język angielski w stopniu komunikatywnym, minimum poziom B2.
  • Doświadczenie zawodowe: na podobnych stanowiskach – przynajmniej 1 rok, preferowane 3 lata łącznie.
  • Umiejętność podstawowego projektowania w programach 3D CAD Fusion i/lub ZW3D.
  • Umiejętność lutowania na poziomie podstawowym.
  • Wiedza z zakresu metrologii, znajomość łańcuchów wymiarowych, umiejętne przeprowadzanie pomiarów elektrycznych.
  • Doświadczenie w ustawianiu i testowaniu sprzętu optoelektronicznego/laserowego.
  • Umiejętne używanie materiałów i środków do montażu, np. IPA, pasty termoprzewodzące czy kleje UV.
  • Umiejętność pracy nad wieloma zadaniami i zarządzania priorytetami.
  • Umiejętność pracy w zespole, umiejętność dzielenia się swoimi pomysłami, staranność, skrupulatność, dokładność, umiejętności analityczne oraz umiejętności komunikacyjne pozwalające na prawidłowe informowanie zespołu o postępach.
  • Preferowane doświadczenie w przeprowadzaniu produktu przez część cyklu życia inżynieryjnego – od wykonalności do produkcji.

Mile widziane dodatkowo:

  • Umiejętność projektowania płytek PCB w programie Eagle CAD na poziomie podstawowym lub lepszym.
  • Znajomość działania komponentów optomechanicznych, takich jak stoliki liniowe, stoły podziałowe, śruby mikrometryczne czy pozycjonery wiązki.
  • Doświadczenie w pracy nad autorskim projektem z dowolnej dziedziny.
  • Hobby powiązane z dziedzinami technicznymi.

Oferujemy:

  • Udział w szybko rozwijającym się i dobrze dofinansowanym startupie technologicznym poprzez udział w projektach B+R
  • Uzyskanie doświadczenia i możliwość udziału w innowacyjnym projekcie badawczym – Inteligentny Rozwój 2014-2020 pozyskanym z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) – udział w projekcie Unijnym- szybkiej ścieżki
  • Prace w dobrze wyposażonym ośrodku, dysponującym szerokim asortymentem urządzeń pomiarowych i badawczych
  • Współpraca i możliwość czerpania doświadczenia od specjalistów/ doświadczonych inżynierów z dziedzin: elektronika, mechanika i mechatronika oraz doświadczonych managerów
  • Możliwości rozwoju osobistego i zawodowego,

Miejsce pracy: Piaseczno, Okulickiego 7/9.

Czas pracy i warunki zatrudnienia: Pełen etat, zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwe od zaraz, zarobki współmierne do posiadanych umiejętności, i kwalifikacji .

Godziny pracy: od 7:00-9:00 do 15:00-17:00.

Prosimy o wskazanie oczekiwań finansowych w formularzu zgłoszeniowym.

Sprawdź nasze inne ogłoszenia o pracę- prowadzimy otwartą rekrutację na nowopowstałe techniczne stanowiska.

Poznaj nas, zaglądając na stronę naszej marki: https://optlasers.com/

More Information

  • Only candidates can apply for this job.