Inżynier B+R – Fotonika/Mechatronika 216 views

Zadania:

  • Opracowanie nowych produktów i udział w projekcie badawczo-rozwojowym w celu stworzenia nowego innowacyjnego lasera wykorzystującego zasady skalowania mocy i kształtowania wiązki.
  • Wykonywanie zadań związane z rozwojem działu optycznego oraz badaniami, np.: Asystowanie przy projektowaniu optycznym, produktów laserowych: przekształcanie kształtu wiązek kolimowanych z diod laserowych w celu ułatwienia łączenia wiązek dla skalowania mocy i poprawy kształtu wiązki skupionej.
  • Asystowanie przy projektowaniu soczewek i innych części, jak również metod montażu w systemie optycznym lasera.
  • Pozyskiwanie części optycznych i innych oraz ocena nowych potencjalnych dostawców pod kątem dostępności, czasu dostawy, kosztów i parametrów.
  • Kontaktowanie się z klientami w sprawie niestandardowych zamówień – nie będących częścią regularnej oferty, w celu ustalenia parametrów technicznych wynikających z potrzeb klienta oraz kontakt z klientami poprzez prezentację koncepcji produktów i rozwiązań w celu uzyskania informacji zwrotnej pozwalającej na realizację projektu.
  • Tworzenie konfiguracji i wykonywanie pomiarów optycznych z wykorzystaniem dostępnych narzędzi wynikających z dziedzin optyka i optomechaniki, wraz z wykorzystaniem instrumentów pomiarowych.
  • Pomoc w usprawnianiu wewnętrznych procesów związanych z rozwojem produktów.
  • Przygotowanie raportów, obliczeń, analiz i statystyk technicznych.
  • Projektowania i określania specyfikacji technicznych części optycznych w tym: soczewek, zwierciadeł i dzielników wiązek laserowych oraz dokonywania ciekawych analiz porównawczych i ich wpływu na układy laserowe.

Wymagania:

  • Wykształcenie (warunek konieczny): Inżynier w dziedzinie fotoniki (lub dziedzin pokrewnych), np.: optoelektronika, fizyka, mechatronika, inżynieria mechaniczna, elektrotechnik, chemii, materiałoznawstwa oraz inne dziedziny pokrewne wpisujące się w możliwość wykonywania ww. zadań. Idealny kandydat będzie posiadał stopień magistra lub doktora z ww. dziedzin.
  • Język  angielski w stopniu komunikatywnym – duża ilość pracy wykonywana jest w tym języku.
  • Doświadczenie zawodowe: na podobnych stanowiskach – przynajmniej 1 rok, preferowane powyżej 3 lat łącznie.
  • Umiejętność pracy w zespole, umiejętność dzielenia się swoimi pomysłami, staranność, skrupulatność, dokładność, umiejętności analityczne.
  • Znajomość metod pomiarowych stosowanych w laboratoriach fotoniki, w tym optyki, optomechaniki, instrumentów takich jak: detektor fotodiodowy, miernik mocy optycznej, spektrometr, profiler wiązki, czujniki fal oraz podstawowa analiza danych pomiarowych.

Mile widziane dodatkowo:

  • Znajomość zagadnień związanych z epoksydami i innymi klejami, zjawiskiem odgazowywania materiałów, właściwościami materiałów optycznych.
  • Umiejętność projektowania przestrzennego, podstawowych części mechanicznych w programach typu CAD (np. Fusion 360, ZW3D oraz podobne).
  • Dobra wyobraźnia przestrzenna.
  • Doświadczenie w pracy nad autorskim projektem z dowolnej dziedziny.
  • Hobby powiązane z dziedzinami technicznymi.

Oferujemy:

  • Udział w szybko rozwijającym się i dobrze dofinansowanym startupie technologicznym poprzez udział w projektach B+R.
  • Uzyskanie doświadczenia i możliwość udziału w innowacyjnym projekcie badawczym – Inteligentny Rozwój 2014-2020 pozyskanym z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) – udział w projekcie Unijnym- szybkiej ścieżki.
  • Prace w dobrze wyposażonym laboratorium fotoniki, dysponującym szerokim asortymentem urządzeń pomiarowych.
  • Kontakt z międzynarodowymi producentami i innymi profesjonalistami podczas uczestnictwa w konferencjach bądź wideo- konferencjach.
  • Ścisła współpraca w zespole z uznanym specjalistą z dziedziny optyki, systemów laserowych – Mentor.
  • Współpraca i możliwość czerpania doświadczenia od specjalistów/ doświadczonych inżynierów z dziedzin: elektronika, mechanika i mechatronika oraz doświadczonych managerów.
  • Możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, w tym: wdrażanie własnych pomysłów, podejmowanie decyzji o wydatkowaniu dużej części budżetu na B+R np. zakup sprzętu i komponentów laserowych pod kątem dostosowania i zaprojektowania nowego laboratorium.

Oferujemy:

Miejsce pracy: Piaseczno, Okulickiego 7/9

Czas pracy i warunki zatrudnienia: Pełen etat, zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwe od zaraz, zarobki współmierne do posiadanych umiejętności, i kwalifikacji

Godziny pracy: 9:00 – 17:00- *możliwość wyznaczenia wcześniejszych/późniejszych godzin pracy przy zachowaniu ośmiogodzinnego czasu pracy w porozumieniu z kierownikiem działu optycznego

Prosimy o wskazanie oczekiwań finansowych w formularzu zgłoszeniowym.

Sprawdź nasze inne ogłoszenia o pracę- prowadzimy otwartą rekrutację na nowopowstałe techniczne stanowiska.

Poznaj nas, zaglądając na stronę naszej marki: https://optlasers.com/

More Information

  • Only candidates can apply for this job.