Inżynier ds. symulacji optycznych 150 views4 applications

Inżynier ds. symulacji optycznych

Nanores to studio start-upów dla innowatorów z najnowocześniejszym niezależnym laboratorium nanotechnologicznym w Polsce. Tworzymy projekty będące odpowiedzią na potrzeby przemysłu, bazując na naukowych badaniach i naszych patentach. W oparciu o nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe i wiedzę ekspercką naszego zespołu, wspólnie dążymy do osiągnięcia wartościowych rezultatów i komercjalizacji opracowanej technologii. Chcemy wspólnie z Tobą tworzyć startupy, które sprawiają że żyjemy w bezpieczniejszym, nieuciążliwym dla środowiska, nowoczesnym i rozszerzającym swoje horyzonty poza ziemską orbitę Świecie i które pokazują przewagę konkurencyjną w swoich dziedzinach na poziomie Polski a nawet globalnie.

Nasz zespół liczy 50 osób i ciągle rośniemy, panuje u nas przyjazna atmosfera, bo każdy wie, że jego praca jest ważna i daje z siebie wszystko.

Poszukujemy Inżyniera ds. symulacji optycznych

 

Twoją rolą w projekcie będzie praca nad modelem numerycznym toru optycznego naszego urządzenia. Komponenty optyczne i optomechaniczne naszego rozwiązania będą wymagały dostosowania zależnie od parametrów systemu napawania laserowego, z którym będą współpracowały. Jak pewnie się domyślasz symulacje numeryczne będą odgrywały tu kluczową rolę. Stworzenie poprawnego modelu numerycznego, który zapewni wyniki symulacji pokrywające się z rzeczywistymi pomiarami, znacznie przyspieszy pracę nad systemem i pozwoli na jego sprawne modyfikacje zależnie od potrzeb.

Dołączysz do projektu zajmującego się opracowaniem uniwersalnego systemu do monitorowania i sterowania procesem napawania laserowego, którego celem jest stworzenie rozwiązania pozwalającego na precyzyjną kontrolę napawania, zapewnienie wysokich parametrów napoin oraz optymalizację czasu procesu.

W najbliższym czasie planujemy stworzyć podstawowy produkt spełniający wymagania przemysłu, który pozwoli nam na nawiązanie kontaktów z producentami systemów do napawania laserowego oraz dalszy rozwój rozwiązania. Nie startujemy od zera – pierwsze prototypy laboratoryjne przeszły już testy na stanowisku do napawania laserowego, a ich wyniki są naprawdę dobre!

 

do twoich zadań będzie należeć:

 • praca nad konstrukcją czujnika odległości do kontroli procesu napawania laserowego
 • wykonywanie analiz numerycznych toru optycznego czujnika
 • realizowanie prac badawczo-rozwojowych
 • charakteryzacja toru optycznego oraz jego komponentów stworzonego na bazie analiz numerycznych
 • aktualizacja modelu numerycznego na bazie wykonanych eksperymentów

 

z naszej strony zapewniamy:

 • stabilne zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę lub B2B
 • pracę hybrydową (biuro + praca zdalna) z elastycznymi godzinami pracy
 • możliwość rozwoju w unikalnym środowisku studia startupów
 • możliwość zweryfikowania własnego pomysłu na startup i (w razie sukcesu) poświęcanie czasu na jego rozwój jako founder
 • laptop do pracy w dowolnej przestrzeni i stanowiska komputerowe w biurze
 • praca na styku badań i biznesu – kontakt z ciekawymi naukowcami, ambitnymi inżynierami i praktykami biznesu
 • atrakcyjne biuro w stylu loftowym położone w Bierutowska Park dostępne w dowolnych godzinach z dobrze zaopatrzoną kuchnią i pyszną kawą
 • wydarzenia integracyjne i sportowe
 • opiekę medyczną LUXMED

 

będziesz potrzebować:

 • wyższego wykształcenia w kierunku powiązanym z optyką
 • znajomości podstawowych zagadnień z zakresu optyki geometrycznej i techniki światłowodowej
 • umiejętności korzystania ze środowiska umożliwiającego wykonywanie symulacji propagacji światła (preferowany Zemax)
 • wiedzy w obrębie podstawowych praktyk w zakresie projektowania układów optycznych, ze szczególnym uwzględnieniem czujników optycznych
 • znajomości metod analiz numerycznych (sekwencyjna i niesekwencyjna)
 • wiedzy w zakresie metod optymalizacyjnych wykorzystywanych w programach do analiz numerycznych
 • zdolności interpretacji wyników analiz numerycznych torów optycznych
 • umiejętności samodzielnej pracy
 • dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
 • przydatne będą: kreatywność, zdolność znajdowania rozwiązań, dokładność i sumienność w działaniu.

 

doskonale jeśli posiadasz dodatkowo:

 • doświadczenie w pracy w projekcie uczelnianym lub przemysłowym w kierunku związanym z optyką
 • doświadczenie w zakresie projektowania czujników optycznych

 

więcej o nas:

Jesteśmy studiem start-upów z laboratorium badawczo-rozwojowym.

Chcemy, aby innowatorzy mieli optymalne środowisko rozwoju i komercjalizacji technologii. Studio start-upów Nanores jest przyjazne naukowcom skupionym na swoim odkryciu, zapewniając całą resztę składowych rynkowego sukcesu.

Tworzymy start-upy, mające źródło w naukowych badaniach nad nową technologią, które mogą przemysłowi dostarczyć innowacji. Jest nas już 50 osób i ciągle rośniemy. Pracujemy we Wrocławskim Parku Biznesu „Bierutowska Park” lub w naszych domach – wszędzie tam, gdzie spotyka nas inspiracja i motywacja do pracy. Przemawia przez nas profesjonalizm i skupienie na celu. Czasem jesteśmy gotowi porzucić długookresowe plany, jeżeli po drodze okaże się, że na szczyt można dojść lepszym szlakiem. Pozostajemy zwinni i gotowi na zmianę, aby wypracowywać innowację, której społeczność potrzebuje.

Nasz potencjał tworzą zasoby wewnętrzne, takie jak: ekosystem dofinansowań, ekosystem administracyjno-biznesowy, model go-to-market, a również zasoby zależne: laboratorium badawczo-rozwojowe i spółka własna zapewniająca leasing R&D. Posiadamy na koncie sukcesy w komercyjnym wdrożeniu na rynek naszych start-upów.

Projekty są zarządzane przez wewnętrznych Product Ownerów, a founderzy studia angażują się w każdy start-up. Wszyscy jesteśmy mocno zmotywowani na osiąganie satysfakcjonujących wyników. Każdy z pracowników ma wpływ na stawiane cele własne i organizacji.

Czy są „owoce czwartki” oraz „młody, dynamiczny zespół”? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim jednak jest przestrzeń do zanurzenia się w inspirującej pracy, przy której zapominasz o owocach, a ludzie wokół są przyjaźni i nieschematyczni.

Liczą się dla nas: transparentność, innowacja i celowość działań. Podzielasz te wartości i czujesz, że mógłbyś tu pasować? Zaaplikuj i spotkajmy się na rozmowie.

 

Pamiętaj, że wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do firmy Nanores Sp. Z o.o. Sp. K. (dalej Administrator danych, ADO lub „My”) wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko pracy, na które jako kandydat aplikujesz.

Pełną informację odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w klauzuli informacyjnej pod tym linkiem: https://lp.nanores.pl/bez-kategorii/informacje-dla-aplikujacych/.

 

More Information

 • This job has expired!