Junior SQL/C# Maintenance Engineer – Utrzymanie Systemu MES 214 views

LG CNS EUROPE B.V. ODDZIAŁ W POLSCE

LG CNS Europe B.V. Branch in Poland is a branch of a Korean LG CNS Corporation, which provides IT support for other Companies in the LG Group. Since 2006, LG CNS supports Polish branches of LG Companies in Wroclaw, and currently is focused on support for LG Energy Solution Company (old LG Chem Wrocław Energy), which manufactures lithum-ion batteries for Automotive market.

LG CNS Europe B.V. Oddział w Polsce jest oddziałem koreańskiej spółki LG CNS, która zapewnia wsparcie IT dla innych spółek w grupie LG. Od roku 2006, LG CNS wspiera Polskie oddziały spółek LG we Wrocławiu, a obecnie swoje zasoby skupia na wsparciu spółki LG Energy Solution (dawne LG Chem Wrocław Energy), która produkuje baterie litowo-jonowe na potrzeby branży Automotive.

Junior SQL/C# Maintenance Engineer – Utrzymanie Systemu MES

Miejsce pracy: Biskupice Podgórne (pow. wrocławski)

Work scope:

  • IT Troubleshooting;
  • MES system maintenance and support;
  • On-site problem solving;

Detailed work scope will be explained during an on-site interview.

Zakres obowiązków:

  • Rozwiązywanie problemów IT;
  • Wsparcie i utrzymanie systemu MES;
  • Rozwiązywanie problemów systemowych bezpośrednio na liniach produkcyjnych;

Szczegółowy zakres obowiązków zostanie omówiony podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Requirements:

  • Minimum intermediate level of spoken and written english language;
  • Basic experience in similar field of work;
  • Full-time availability during work hours (8:00 – 16:30);
  • Willing to accept overtime work if required;
  • Resume written in english;

Wymagania:

  • Wymagana znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie zaawansowanym;
  • Podstawowe doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku;
  • Dostępność w pełnym zakresie godzinowym (8:00 – 16:30);
  • Gotowość na podjęcie pracy w płatnych nadgodzinach;
  • CV w języku angielskim;

We offer:

  • Full time employment;
  • Direct employment (Umowa o Pracę);
  • Medical care package (Medicover);
  • Multisport;
  • Partial lunch cost compensation;
  • Partial phone cost compensation;
  • Discretionary annual bonus;
  • Performance bonus (based on annual evaluation);
  • Full training;
  • Notebook;

Oferujemy:

  • Pracę na pełen etat;
  • Umowę o pracę;
  • Pakiet opieki zdrowotnej (Medicover);
  • Dofinansowanie do obiadów;
  • Dofinansowanie do telefonu;
  • Uznaniowa premia roczna;
  • Premia wydajnościowa (przyznawana na podstawie oceny rocznej);
  • Pełne szkolenie stanowiskowe;
  • Laptop;

More Information

  • Only candidates can apply for this job.
Company Information
    Total Jobs 0
  • Company size Over 250 employees