Projektant elementów mechanicznych – Inżynier mechaniki precyzyjnej 185 views2 applications

Zadania:

  • Projektowanie podzespołów mechanicznych, części mechanicznych i elementów optomeczanicznych w programie ZW3D/Fusion360 lub podobnych.
  • Projektowanie przystawek usprawniających pomiary elementów montażowych pod proces frezowania na maszynach CNC i drukarkach 3D.
  • Dobór oraz proponowanie rozwiązań i odpowiednich materiałów do wykonywanego projektu części mechanicznych.
  • Dokonywanie analizy odkształceń elementów i właściwe planowanie kształtów elementów mechanicznych w zależności od przepływu ciepła, naprężenia materiałów oraz innych czynników zewnętrznych.
  • Projektowanie prototypowych obudów diod laserowych, radiatorów, przystawek pomiarowych i el. Optomechanicznych.
  • Badania odstępstw i tolerancji elementów mechanicznych oraz kontrola jakościowa ich wykonywania.
  • Planowanie procesu wytwarzania elementów mechanicznych – współpraca w tym zakresie z operatorem maszyny CNC i młodszym projektantem.
  • Współpraca z działem B+R oraz innymi działami w zakresie realizacji projektów części mechanicznych.
  • Ulepszanie obecnych produktów stanowiących ofertę firmy – pod kątem mechanicznym.
  • Projektowanie i opracowywanie nowych produktów i akcesoriów.
  • Przygotowywanie raportów, obliczeń, analiz i dokumentacji technicznej.
  • Kontakt z dostawcami podzespołów i części na cele realizacji zamówienia oraz sposobu wykonania wraz z przeprowadzeniem kontroli jakości zamówionych elementów.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe(warunek konieczny):, np.: ukończony kierunek z dziedzin: mechatronika, inżynieria mechaniczna, materiałoznawstwa oraz inne dziedziny pokrewne wpisujące się w możliwość wykonywania ww. zadań.
  • Język  angielski w stopniu komunikatywnym – co najmniej poziom B2.
  • Doświadczenie zawodowe: na podobnych stanowiskach – przynajmniej 1 rok, preferowane powyżej 3 lat łącznie.
  • Umiejętność pracy w zespole, umiejętność dzielenia się swoimi pomysłami, staranność, skrupulatność, dokładność, umiejętności analityczne.
  • Umiejętność stosowania pasowań i różnych sposobów połączeń podzespołów.
  • Znajomość właściwości materiałów oraz procesów wytwarzania elementów mechanicznych.
  • Umiejętność zaawansowanego korzystania z programów do projektowania – 3D CAD i pokrewne.
  • Umiejętność korzystania z urządzeń pomiarowych (np. średnicówka, mikrometry, wysokościomierze itp.).
  • Rozumienie metod pomiarowych, analiza danych i przeprowadzanie obliczeń wymaganych przy projektowaniu części mechanicznych.

Mile widziane dodatkowo:

  • Dodatkowe kursy i szkolenia w zakresie mechatroniki, projektowania i pokrewnych- poświadczone certyfikatami ukończenia.
  • Dobra wyobraźnia przestrzenna.
  • Doświadczenie w pracy nad autorskim projektem z dowolnej dziedziny.
  • Hobby powiązane z dziedzinami technicznymi.

Oferujemy:

  • Udział w szybko rozwijającym się i dobrze dofinansowanym startupie technologicznym poprzez udział w projektach B+R.
  • Uzyskanie doświadczenia i możliwość udziału w innowacyjnym projekcie badawczym – Inteligentny Rozwój 2014-2020 pozyskanym z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) – udział w projekcie Unijnym- szybkiej ścieżki.
  • Prace w dobrze wyposażonym ośrodku, dysponującym szerokim asortymentem urządzeń pomiarowych.
  • Współpraca i możliwość czerpania doświadczenia od specjalistów/ doświadczonych inżynierów z dziedzin: elektronika, mechanika i mechatronika oraz doświadczonych managerów.
  • Możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

Miejsce pracy: Piaseczno, Okulickiego 7/9

Czas pracy i warunki zatrudnienia: Pełen etat, zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwe od zaraz, zarobki współmierne do posiadanych umiejętności, i kwalifikacji

Godziny pracy: start pracy w przedziale 7:00- 9:00, koniec pracy w przedziale 15:00-17:00

Prosimy o wskazanie oczekiwań finansowych w formularzu zgłoszeniowym.

Sprawdź nasze inne ogłoszenia o pracę- prowadzimy otwartą rekrutację na nowopowstałe techniczne stanowiska.

Poznaj nas, zaglądając na stronę naszej marki: https://optlasers.com/

More Information

  • Only candidates can apply for this job.