Oferta pracy

Analityk w Departamencie Modeli i Analiz Ryzyka

GNB

Polska, dolnośląskie, Wrocław
2019-01-11 2019-02-10
Specjalista

Opis stanowiska

Pracując u nas będziesz odpowiedzialny za:

• budowę, utrzymanie i weryfikację skuteczności modeli statystyczno-matematycznych, w tym modeli scoringowych, ratingowych i modeli ryzyka wyłudzeń;
• analizę danych, wydobywanie z nich wartości biznesowej oraz wnioskowanie na ich podstawie na potrzeby prowadzonych w Banku projektów i procesów;
• udział w projektach z zakresu ryzyka kredytowego, angażujących wiele jednostek organizacyjnych Banku;
• rozwój metodyk budowy modeli ryzyka;
• współpracę i merytoryczne wsparcie dla pozostałych pracowników Zespołu;
• współpracę z pozostałymi komórkami Banku.

Wymagania

Oczekujemy od Ciebie:

• wykształcenia wyższego; preferowane z zakresu matematyki, fizyki, ekonometrii lub statystyki;
• doświadczenia na stanowisku analitycznym;
• znajomości SQL;
• znajomości R (lub innego środowiska statystycznego) – pozwalającej na swobodne korzystanie zarówno z pakietów analitycznych, jak i statystycznych;
• dociekliwości, rzetelności i nastawienia na realizację zadań;
• samodzielności, odpowiedzialności oraz chęci uczenia się.

Oferujemy

Dołącz do nas a otrzymasz:
• stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
• benefity w postaci karty MultiSport, prywatnej opieki medycznej oraz dostęp do różnorodnych akcji w ramach funduszu socjalnego;
• samodzielne stanowisko pracy;
• pracę w ambitnym zespole w najbardziej innowacyjnym banku w Polsce;
• możliwość rozwoju zawodowego.
Oglądane: 172