Oferta pracy

Praktykant ds analizy i zarządzania danymi

Volvo Polska

Polska, dolnośląskie, Wrocław
2019-02-11 2019-03-13
Praktykant/Stażysta

Opis firmy

Volvo Group to jeden z czołowych na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz silników morskich i przemysłowych, do którego należą słynne marki Volvo, Renault Trucks, Mack, UD Trucks, Eicher, SDLG, Terex Trucks, Prevost, Nova Bus, UD Bus i Volvo Penta. Volvo Group Trucks Operations obejmuje całą produkcję silników i skrzyń biegów Grupy, a także całą produkcję samochodów ciężarowych Volvo, Renault i Mack. Organizacja jest odpowiedzialna za dostawy części zamiennych do klientów Grupy, a także za projektowanie, działania logistyczne, w tym optymalizowanie ich, oraz za łańcuch dostaw dla wszystkich marek, zakładów produkcyjnych i centr dystrybucyjnych tam, gdzie działa Volvo Group. W Volvo Group Trucks Operations będziesz pracować w globalnym zróżnicowanym zespole wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów pracujących z oddaniem, darzących się wzajemnym zaufaniem i z otwartością podchodzących do zmian, aby wyprzedzać konkurencję. Współtworzymy sukces naszych klientów.

Opis stanowiska

Dział Zarządzania Informatycznymi Danymi Logistycznymi (Logistics Data Management) w Volvo Polska we Wrocławiu zajmuje się analizą, przygotowaniem i wdrożeniem ustawień logistycznych w różnych systemach informatycznych Volvo.
Celem prawidłowego funkcjonowania przepływów logistycznych i finansowych niezbędne jest posiadanie zweryfikowanych i poprawnych informacji w systemach informatycznych wspierających różne typy rozwiązań logistycznych (drogowe, morskie i lotnicze).
W ramach naszej działalności wraz z naszymi partnerami i kolegami ulokowanymi w biurach w Goeteborgu, Gent i we Wrocławiu prowadzimy komunikację z klientami celem przeprowadzenia planowanych zmian. Jako dział LDM wspieramy przepływy logistyczne dla obszaru EMEA oraz w niektórych procesach na poziomie Globalnym.

W związku z pojawieniem się nowych potrzeb dział LDM Wrocław poszukuje pracownika na stanowisko: Praktykant ds analizy i zarządzania danymi

Zakres obowiązków:
- Przygotowanie, analiza i kontrola danych logistycznych w systemach komputerowych
- Tworzenie narzędzi usprawniających pracę opartych na VBA (Visual Basics for Applications) w środowisku MS Office (w szczególności MS Excel)
- Realizacja działań w ramach prowadzonych projektów optymalizacyjnych
- Praca nad ciągłym doskonaleniem celem zabezpieczenia i wsparcia codziennych obowiązków
- Branie aktywnego udziału w procesach wspierających metodologię OD/VPS

Wymagania

Wymagania:
- Zdolność do analizy i tworzenia raportów przy pomocy programu Excel
- Wielozadaniowość
- Zdolność szybkiego uczenia się i poznawania nowych systemów
- Gotowość do podjęcia pracy w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym
- komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (B1/B2)
- Dobra znajomość narzędzi MS Office (w szczególności VBA MS Excel)
- Jesteś absolwentem/studentem wyższej uczelni 3-5 roku

Mile widziane:
- Umiejętność samodzielnego zarządzania projektem
- Umiejętność posługiwania się Pakietem MS Office (Excel, Word, PowerPoint, Outlook)
- Znajomość środowiska SAP, Oracle, Sharepoint

Oferujemy

Oferujemy:
- Zatrudnienie na podstawie umowy o praktykę
- Elastyczny czas pracy
- Możliwość pracy zdalnej

Co nas wyróżnia?
- Najwyższe standardy kultury organizacyjnej opartej na szwedzkich wzorcach
- Odpowiedzialna i pełna wyzwań praca z wykorzystaniem najnowszych technologii
- Współpraca z profesjonalistami oraz możliwości rozwoju i kariery w globalnych strukturach
- Międzynarodowe projekty, wieloletnie doświadczenie, ugruntowana pozycja na rynku
- Pakiet szkoleń wprowadzających oraz wdrożenie w zakres obowiązków pod okiem mentora
- Przyjazne miejsce pracy: nowoczesny campus wraz z placówką medyczną, restauracją, terenami rekreacyjnymi (boiska sportowe i korty tenisowe)

Pracujemy z pasją, energią i szacunkiem dla człowieka!
Oglądane: 184