Oferta pracy

Praktyki programistyczne w dziale R&D (z ex-Microsoft MVP)

GEMOTIAL

Polska, dolnośląskie, Wrocław
2019-09-13 2019-10-03
Praktykant/Stażysta

Opis firmy

GEMOTIAL jest małym software studio istniejącym od 2012 roku. Specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania w technologiach Microsoft. Stawiamy przedewszystkim na rozwój pracownika.

Więcej o nas możesz dowiedzieć się pod adresem https://gemotial.com/

Opis stanowiska

Szukamy praktykanta do odbycia praktyk/stażu wakacyjnego.

Praktykant będzie tworzyć od podstaw zarys systemu webowego używanego w internecie. System będzie tworzony w oparciu o najnowsze technologie Microsoft, tj. .NET Core, ASP.NET Core i język C# 7.3. Praktykant będzie wykonywać swoje zadania pod okiem osób z doświadczeniem (+10 lat komercyjnego doświadczenia w wytwarzaniu oprogramowania).

Praktykant otrzyma dożywotni dostęp do firmowego kursu SOLID. Będzie tworzyć oprogramowanie z zachowaniem zasad clean-code. Zobaczy jak działa CI/CD w praktyce.

Na koniec praktykant dostanie potwierdzenie ukończenia praktyk.

Wymagania

Przed praktykantami nie mamy wygórowanych wymagań. Oczekujemy:

* Znajomości podstaw języka C#
* Znajomości podstaw html/js/css
* Zaangażowania

Oferujemy

Z naszej strony możemy zagwarantować:

* Praca w małej firmie - bez zbędnych procesów administracyjnych
* Praca nad nowym produktem - bez utrzymywania starego oprogramowania
* Praca pod okiem ex-Microsoft MVP
* Praca ze współorganizatorem spotkań Wrocławskiej Grupy .NET (WrocNET)
* Praca z nowymi technologiami Microsoft (.NET Core)

Dodatkowe informacje

Co nasi praktykanci powiedzieli po praktykach:

Czego się Pan/i nauczył/a?

Przede wszystkim wdrożyłem się w platformę ASP.NET Core, robiąc projekt/serwer w ASP.NET Core 2.2 MVC. Siłą rzeczy jednocześnie poprawiłem znajomość z języka C#, zapoznałem się z Entity Framework Core (podejście code-first) i PostgreSQL. Dodatkowo przypomniałem sobie HTML, CSS, JS, zapoznałem się z bootstrap 4. To wszystko wykorzystując system kontroli wersji git + GitHub & TortoiseGIT.

Podstaw testów jednostkowych, koncepcji ich pisania, tworzenia api za pomocą swaggera, kilka skrótów klawiszowych w VS, podstaw xamarina, obslugi lokalizacji w androidzie xamarin, podejścia code first entity framework, rozszerzyłem wiedze o gicie

Xamarin.Android, podstawy testowania jednostkowego, integracji z gitem (rozwiązywania konfliktów :D), bardziej biznesowego podejścia do projektu, jeśli czegoś nie umiem to szybciej prosić o pomoc

Którą umiejętność zdobytą podczas praktyk uważa Pan/i za najbardziej przydatną?

Uważam, że wszystkie te umiejętności są bardzo przydatne, gdyż na dzisiejszym rynku IT nie można poprzestać wyłącznie na jednej technologii.

Pisanie API w Swagger, podstawy testow jednostkowych, GIT
Oglądane: 412