MIKROEL Controllers Sp. z o.o. Sp.k. 1213 wyświetleń

Obserwuj
O firmie

Firma MIKROEL Controllers Sp. z o.o. Sp. k. jest jednym z czołowych w Europie producentów sterowników do sprężarek. Naszą wizją i głównym celem jest kompleksowe projektowanie oraz produkcja dedykowanych sterowników mikroprocesorowych wykorzystywanych do urządzeń pracujących w sektorach przemysłowych i produkcyjnych.

Historię tworzymy od 1988

Historię firmy MIKROEL zapoczątkowała pasja do projektowania sterowników dla przemysłu. Pierwszy sterownik został zaprojektowany i wyprodukowany w roku 1988, był to sterownik MS-10 służący do automatycznego dozowania płynów i substancji do opakowań wraz z systemem nadzoru produkcyjnego. Kolejne sterowniki służyły do automatycznej produkcji butelek typu PET, produkcji opakowań typu „big-bag”, naklejania etykiet, przemysłu spożywczego, kontroli jakości procesów produkcyjnych, realizacji procesów wygrzewania i wypalania, regulacji temperatur i ciśnienia z algorytmem PID oraz wielu innych dedykowanych urządzeń i czujników. Firma zaprojektowała i wdrożyła do produkcji ponad 80 sterowników dedykowanych do seryjnie produkowanych specjalistycznych urządzeń. Obecnie są projektowane i produkowane bardzo zaawansowane sterowniki dla firm międzynarodowych, które specjalizują się w segmencie sprężonego powietrza.

Sterowniki do sprężarek

Od roku 2000 firma MIKROEL specjalizuje się w projektowaniu i produkcji sterowników dla największych producentów sprężarek śrubowych w Polsce, oraz w Europie. Pierwszym sterownikiem do sterowania pracą sprężarki śrubowej był sterownik MS-200. W kolejnych latach powstało ponad 25 nowych modeli produkowanych w wariantach dedykowanych dla konkretnych producentów sprężarek. W roku 2007 wdrożyliśmy do produkcji pierwszy sterownik z funkcją sterowania falownikiem, a rok później pierwszy sterownik nadrzędny. W międzyczasie powstawało wiele systemów wizualizacji i zdalnej diagnostyki sprężarek.

Kompetencje i pasja

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z liderami w branży produkcji sprężarek, pozwala nam projektować i produkować profesjonalne sterowniki do sprężarek. Posiadają one zaawansowane rozwiązania technologiczne wpływające na znaczne obniżenie zużycia energii oraz kosztów eksploatacji sprężarek. Nasze sterowniki cechuje optymalizacja rozwiązań pozwalająca na ograniczenie kosztów procesu produkcji sprężarek oraz ich serwisowania. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu oprogramowania do automatycznej konfiguracji oraz zdalnej diagnostyki. Pionierskie rozwiązania oraz niezawodność produkowanych przez nas sterowników zapewniły nam ugruntowaną pozycję jednego z czołowych dostawców sterowników do sprężarek na rynku europejskim.

Projekty szyte na miarę

Naszymi klientami są nie tylko firmy produkujące oraz serwisujące sprężarki. Duże grono naszych klientów stanowią producenci różnego rodzaju urządzeń mechanicznych, którzy oczekują zaprojektowania i produkowania profesjonalnych sterowników do ich urządzeń.  Właśnie dlatego firma MIKROEL jest podzielona na dwa główne obszary: badawczo-rozwojowy (R&D) oraz produkcję i serwis.

Od koncepcji do produkcji

Naszą firmę wyróżnia kompleksowa obsługa klienta począwszy od koncepcji, a skończywszy na produkcji sterowników wraz z oprogramowaniem wspierającym seryjną produkcję sprężarek. Dział Badawczo-Rozwojowy R&D zajmuje się kompleksowym projektowaniem hardware oraz software wraz z dedykowanymi interfejsami graficznymi. Po zaprojektowaniu i wykonaniu prototypów sterowniki przechodzą serię badań inżynierskich oraz testów. Po zakończeniu procesu testowania prototypów Dział Produkcji i Serwisu zajmuje się produkcją i personalizacją nowych sterowników oraz ich utrzymaniem.

Dedykowana produkcja OEM

Produkcja jest realizowana dla naszych partnerów biznesowych w systemie OEM na specjalnie przygotowanej dedykowanej  infrastrukturze testowo-produkcyjnej. Do tego celu posiadamy rozbudowane systemy do realizacji testów wewnętrznych oraz zewnętrznych projektowanych przez nas urządzeń.

Modyfikacje energetyczne sprężarek

W związku z gwałtownymi wzrostami cen energii firma MIKROEL wprowadziła specjalne zestawy sterowania falownikowego modyfikujące stare typy sprężarek śrubowych, które nie posiadały falownika. Takie rozwiązania wprowadzają bardzo duże oszczędności finansowe, zatem zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą kompleksowo można powiązać z białymi certyfikatami.

Więcej informacji na stronie https://mikroel.pl


Języki, którymi mówimy język polski, język angielski, język rosyjski
Możliwość zrealizowania praktyk Tak
Możliwość zrealizowania projektu studenckiego Tak
Możliwość zrealizowania pracy dyplomowej Automatyka, robotyka, Badania i rozwój, Elektronika, Elektryka, Energetyka, IT - Rozwój oprogramowania, Projektowanie, konstrukcja, Telekomunikacja
Perspektywy pracowników Dział Badawczo Rozwojowy R&D zajmuje się projektowaniem elektroniki przemysłowej / użytkowej w zakresie hardware (elektronika + konstrukcja urządzenia) oraz software obejmujący projektowanie oprogramowania i dedykowanych interfejsów graficznych. Wielkość Zespołu realizująca projekty jest dostosowywana w zależności od zakresu i skali projektu. Standardowo w skład Zespołu wchodzą:  Projekt Manager  Inżynier elektronik – projektant hardware  Inżynier elektronik – projektant konstrukcji urządzenia  Inżynier elektronik – automatyk  Architect of Embedded Software  Embedded Software Developer  Embedded Software Backend Developer  Architect / UX- Designer  Software Systems Tester hardware/software
Wypowiedzi pracowników Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej po kierunku Mechatronika. Pracę w firmie MIKROEL zacząłem jeszcze w trakcie studiów dziennych. Przez Biuro Karier PWr dostałem się na staż i był to mój najlepszy rok studiów, jako że mogłem swoją zdobytą na studiach wiedzę wykorzystać w praktycznej formie. Po zakończeniu studiów zostałem w firmie, gdzie dalej mam możliwość uczenia się nowych rzeczy i doskonalenia swoich umiejętności. ~ Mateusz, Elektronik ///// ///// Na ofertę MIKROEL natrafiłam na Biurze Karier, szukając pracy jeszcze w trakcie studiowania. Możliwość dopasowania grafiku pracy do planu zajęć była dużym plusem, pozwalając na jednoczesną naukę i pracę. Dzięki pomocy zespołu MIKROEL nabyłam oraz rozwinęłam swoje umiejętności i to sprawiło, że zdecydowałam się zostać w firmie dłużej, by dalej się dokształcać w różnych dziedzinach branży. ~ Weronika, Asystentka Zarządu. ///// ///// Pracę w MIKROEL Controllers zacząłem w 2020 roku jeszcze w czasie studiów inżynierskich. Elastyczne godziny pracy pozwoliły w łatwy sposób połączyć naukę i pracę. Firma zajmuje się projektowaniem sterowników zarówno od strony sofware jak i hardware oraz ich produkcją, co pozwala rozwinąć się na wielu płaszczyznach. ~ Kuba, Product Manager
Galeria
*

Nic nie znaleziono

Informacje o firmie
Znajdź nas