Scanway Sp. z o. o. 209 wyświetleń

Obserwuj
O firmie

Scanway to polska firma specjalizująca się w systemach wizyjnych, obserwacjach zdalnych, przetwarzaniu obrazów oraz pomiarach 3D. Przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prowadzi prace nad polskim satelitą do obserwacji Ziemi ScanSAT, który ma trafić na orbitę w 2021 roku. Ponadto w ramach porozumienia z German Orbital Systems do 2025 roku wyśle pierwszego, europejskiego satelitę na orbitę Księżyca.

Kosmos to jednak nie wszystko. Scanway komercjalizuje i przekuwa technologie kosmiczne na użyteczne i przynoszące zysk rozwiązania gotowe do zastosowania na Ziemi, w różnych sektorach przemysłu. Firma zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych wizyjnych systemów pomiarowych do kontroli jakości, w tym także multi- oraz hiperspektralnych.

Scanway powstał w 2016 roku z inicjatywy młodych profesjonalistów działających w branży optycznej, mechatronicznej oraz pomiarowej. Wśród nich byli absolwenci Politechniki Wrocławskiej, autorzy projektu DREAM, w ramach którego została skonstruowana i wysłana w kosmos pierwsza polska wiertarka kosmiczna oraz inżynierowie współpracujący m.in. z IWS Fraunhofer.

Więcej o firmie: www.scanway.pl


Języki, którymi mówimy język polski, język angielski, język niemiecki
Możliwość zrealizowania praktyk Tak
Galeria
*

Nic nie znaleziono

Informacje o firmie
Znajdź nas