Umicore Autocat Poland Sp. z o.o. 262 wyświetlenia

Obserwuj
O firmie

Firma Umicore Autocat Poland Sp. z o.o. powstała w 2015. Zakład zajmujący się produkcją katalizatorów mieści się w Nowej Rudzie, w województwie dolnośląskim (niecałe 100 km na poł.- zach. od Wrocławia).

Budowa fabryki związana była z rosnącym zapotrzebowaniem na katalizatory samochodowe sygnalizowanym przez klientów grupy na rynku europejskim. Tendencję tę dodatkowo wspierają coraz bardziej rygorystyczne przepisy unijne w sprawie emisji spalin

Polska fabryka usytuowana w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatrudnia aktualnie około 150 osób i pracuje w oparciu o technologie procesowe najnowszej generacji.

Dzięki tej inwestycji Umicore dostarcza swoim klientom technologie zgodne z najbardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi emisji spalin i wspiera europejską inicjatywę „Czystsze powietrze dla wszystkich”.

Katalizatory Umicore mają pozytywny wpływ na jakość powietrza, przetwarzając emitowane szkodliwe spaliny w zaawansowanych procesach katalitycznych. Umicore prowadzi badania w sektorze katalizatorów samochodowych od ponad pół wieku, a ich produkcją zajmuje się od ponad 40 lat. Od samego początku działalności stosowana przez Umicore technologia zapobiegła emisji milionów ton szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.

Języki, którymi mówimy język polski, język angielski, język niemiecki
Możliwość zrealizowania praktyk Tak
Możliwość zrealizowania projektu studenckiego Tak