Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWr zaprasza na szkolenia online

1. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej zaprasza na szkolenie online ” Prezentacja pomysłu biznesowego przed inwestorem”.

18.11.2020, 11:00-13:00

Warsztaty odbędą się przy użyciu Zoom ( LINK )

Podczas spotkania porozmawiamy o tym w jaki sposób inwestor ocenia start-up oraz jak się przygotować do spotkania z inwestorem i zaprezentować swój pomysł. Powiemy co to jest pitch deck i co powinno się w nim znaleźć.

Otrzymasz praktyczne informacje i wskazówki od doświadczonego inwestora.Webinar poprowadzi Sebastian z Kwiecień  Dyrektor Inwestycyjny Funduszu ERC

Fundusz poszukuje rozwiązań w obszarze branż, w których zespół funduszu oraz eksperci współpracujący z funduszem posiadają doświadczenie w zakresie dokonywania inwestycji, pozyskiwania kolejnych rund finansowania oraz rozwoju firm.

Obszary zainteresowania Funduszu:- Rozwiązania dla energetyki
– Internet of Things(IoT)
– Technologie przetwarzania danych i komunikacja (ICT).Poza przekazaniem kapitału finansowego zespół zarządzający oraz eksperci zewnętrzni aktywnie wspierają spółki na kilka sposobów:

• Dotarcie do partnerów branżowych
  • Uczestnictwo w kluczowych działaniach
  • Pozyskiwanie kolejnych rund finansowania
  • Uzupełnienie zespołów o brakujące osoby
  • Wsparcie działalności operacyjnej

Inwestorem prywatnym ERC jest PGE Ventures – fundusz typu CVC utworzony w strukturach Grupy Kapitałowej PGE – który poza wniesieniem kapitału oferuje również know-how zarówno w zakresie głównej działalności biznesowej, jak i funkcji wsparcia. PGE Ventures może zapewnić doskonałe zaplecze do prowadzenia testów i wdrożeń pilotażowych naszych projektów (dostęp do infrastruktury GK PGE), oraz wsparcie finansowe wybranych i najlepiej rokujących start-upów na kolejnych rundach inwestycyjnych.

Po spotkaniu z inwestorem zapraszamy na sesję Q&A.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej udostępnia adres do rejestracji firmy, wynajmuje biura oraz sale szkoleniowe. Świadczy usługi w zakresie doradztwa biznesowego, preinkubacji pomysłów oraz inkubacji nowo powstałych przedsiębiorstw przez okres 3 lat. Inkubator oferuje bezpłatnie doradztwo prawne, księgowe, biznesowe oraz udziela informacji o możliwościach pozyskania środków finansowych na założenie i rozwój firmy. Organizuje szkolenia dotyczące opracowania biznes planu oraz procedur zakładania własnego przedsiębiorstwa. Inkubator wsparł powstanie i rozwój ponad 200 firm akademickich. Przykłady sukcesów firm z AIP PWr pokazują, że komercjalizacja wiedzy zdobytej na uczelni to przepustka do własnego, zyskownego biznesu. Zapraszamy osoby ze środowiska akademickiego Politechniki Wrocławskiej.

2. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej zaprasza na szkolenie online ” Prawne ABC dla start-upu. Spotkanie z prawnikiem na dobry start Twojej firmy”.

18.11.2020, 14:00-16:00

Prowadzącym będzie doświadczony przedsiębiorca  prawnik – Rafał Kufieta – CEO i founder  KHG Sp. zo.o.Podczas spotkania porozmawiamy o kwestiach prawnych i podatkowych zakładanej działaności gospodarczej.
Wypytamy eksperta o kwestie, które nurtują osoby zastanawiające się nad założeniem swojej firmy.
Poruszymy zagadnienia tj – ZUS, VAT, podwójne opodatkowanie, upadłość, rok obrachunkowy, własność intelektualna, zdolność kredytowa, dotacje, zatrudnienie pracownika. W drugiej części spotkania pomówimy o tematach ciekawych dla istniejących firm –  preferencjach dla innowacyjnych firm tj IP box.
Postaramy się bardzo skrótowa i profesjonalnie zobrazować różne aspekty, z którymi musi zapoznać się młody przedsiębiorca.

Po spotkaniu z prawnikiem zapraszamy na sesję Q&A.
Zoom ( LINK DO SPOTKANIA )

Link do szkolenia otrzyma każdy zarejestrowany uczestnik.