Doktorancie! Młody Naukowcu! Rozwiń kompetencje miękkie | Stypendium Santander

Posiadanie stopnia doktora jest faktem budzącym szacunek i podziw nie tylko wśród rodziny i przyjaciół, ale przede wszystkim w gronie pracodawców.

W branżach gdzie zaufanie publiczne ma wyjątkowe znaczenie, jest to tytuł wręcz pożądany. Mówimy tu głównie o takich zawodach jak: prawnik, lekarz, przedstawiciel firmy konsultingowej czy pracownik banku, ale w wielu innych sektorach znaczenie tytułu doktora może również przynieść wymierne korzyści dla firmy związane z rozpoznawalnością marki czy podnoszeniem jej rangi wśród klientów i odbiorców usług.

Oprócz wiedzy i prestiżu, który niezaprzeczalnie wynika z posiadanego wykształcenia, młodzi naukowcy na rynku pracy potrzebują jeszcze baterii umiejętności, które pozwolą im zaistnieć, odpowiednio się zaprezentować i odnaleźć w zespole firmowym.

Pracodawcy często wspominają o zestawie Top Skills, jako o pewnym niezbędniku dzisiejszego pracownika. Zależy nam by tych topowych umiejętności nie zabrakło naszym doktorantom oraz studentom zastanawiającym się nad wyborem tej ścieżki kariery.

Jeśli studiujesz na studiach doktoranckich, posiadasz już tytuł naukowy lub dopiero myślisz o rozwijaniu swojej naukowej kariery to Akademia Soft Skills powstała właśnie z myślą o Tobie.

Cykl 10 zajęć online to możliwość zdobycia wiedzy na temat kompetencji pożądanych na rynku pracy oraz nabycia umiejętności wzmacniających potencjał, jaki już masz dzięki studiom doktoranckim. Tego wszystkiego dowiesz się i nauczysz dzięki trenerom Santander Bank Polska oraz Politechniki Wrocławskiej.

Nie daj się namawiać i nie zwlekaj – Zaaplikuj na Akademię Soft Skills Santander PWr dla doktorantów i młodych naukowców! Masz czas do 13 lutego br.

Zakres tematyczny warsztatów powstał na podstawie badań potrzeb szkoleniowych przeprowadzonych wśród doktorantów. Poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. budowania zespołu, komunikacji interpersonalnej, liderstwa i organizacji czasu pracy. Celem Akademii jest wsparcie młodych ludzi rozwijających się w obszarze pracy naukowej w doskonaleniu kompetencji związanych z zarządzaniem własnymi zadaniami w czasie, współpracy w zespołach oraz zwiększenie ich pewności siebie w kontaktach interpersonalnych i wystąpieniach publicznych.

Aplikuj do 13 lutego br.: https://app.becas-santander.com/pl/program/soft-skills-pwr

Każdy z Uczestników, który ukończy Akademię, tj.  spełni warunki obecności na 70% wykładów otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie Akademii. Webinary są bezpłatne; będą odbywały się od lutego do kwietnia br. i weźmie w nich udział 200 osób wyłonionych w procesie rekrutacji. W zajęciach mogą wziąć udział doktoranci Politechniki Wrocławskiej oraz pełnoletnie osoby zainteresowane rozwojem kompetencji miękkich.

Harmonogram Akademii Soft Skills Santander PWr dla doktorantów i młodych naukowców:

• 22.02.2022, 17.00 – 18.30  – Work Life Balance

– Natalia Orenczak oraz Tomasz Stangret – trenerzy z Zespołu Rozwoju Talentów w Santander Bank Polska S.A.

• 01.03.2022, 17.00 – 18.30  – Rozwój Kompetencji – Storyteling

– Marta Kubiak oraz Agnieszka Gurtowska – trenerzy z Zespołu Rozwoju Talentów w Santander Bank Polska S.A.

• 09.03.2022, 17.00 – 18.30  – Organizacja czasu pracy

– Natalia Orenczak oraz Marta Kubiak – trenerzy z Zespołu Rozwoju Talentów w Santander Bank Polska S.A.

• 10.03.2022, 17.00 – 18.30,  – Inteligencja społeczna

– Marta Kubiak oraz Monika Zieniuk – trenerzy z Zespołu Rozwoju Talentów w Santander Bank Polska S.A.

• 15.03.2022, 17.00 – 18.30,  – Asertywne Zachowania

– Natalia Orenczak oraz Monika Zieniuk – trenerzy z Zespołu Rozwoju Talentów w Santander Bank Polska S.A.

• 17.03.2022, 17.00 – 18.30,  – Design thinking

– Tomasz Stangret oraz Ilona Karczewska – trenerzy z Zespołu Rozwoju Talentów w Santander Bank Polska S.A.

• 22.03.2022, 17.00 – 18.30,  – Umiejętności Liderskie / Przywództwo

• 29.03.2022, 17.00 – 18.30,  – Budowanie zespołu i komunikacja

– Natalia Orenczak, Tomasz Stangret oraz Lesław Kopciuch – trenerzy z Zespołu Rozwoju Talentów w Santander Bank Polska S.A.

• 31.03.2022, 17.00 – 18.30, –  Planowanie kariery naukowej i zawodowej

Katarzyna Sławińska-Oleszek – Kierownik Biura Karier Politechniki Wrocławskiej

Karolina Urbańska –  specjalista ds. doradztwa zawodowego, trener Biura Karier Politechniki Wrocławskiej

• 12.04.2022, 17.00 – 18.30,  – Wystąpienia publiczne/Autoprezentacja

– Agnieszka Niczewska – Dyrektor Biura Rektora, Rzecznik Prasowa Politechniki Wrocławskiej

Jeśli masz pytania na temat Akademii, zapraszamy do kontaktu: akademiadoktorantow@pwr.edu.pl.