Eliminacje do konkursu EuroSkills 2023 | Budownictwo Cyfrowe | BIM

Czym jest EuroSkills i WorldSkills?
Już w listopadzie w AmberExpo w Gdańsku po raz drugi w historii odbędą się Krajowe Eliminacje SkillsPoland do międzynarodowego konkursu EuroSkills, który odbędzie się we wrześniu 2023 roku w Polsce.
WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy,, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Rywalizacja toczy się w ponad 40 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, budownictwo, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Konkurs jest skierowany do uczniów, studentów i osób pracujących w przedziale wiekowych 18-25 lat. W
etapie krajowym w ciągu 2 dni zmierzą się najlepsi zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszego, który będzie nas reprezentował na międzynarodowym finale. Wszelkie informacje oraz formularze rejestracyjne można znaleźć na stronie wydarzenia:

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Skills Poland, a
Partnerami: Politechnika Krakowska, Tech Data, AEC Design.
Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?
Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.