IAESTE PWR przedstawia – CaseWeek 2021!

Czym jest system Case Study?

               Warsztaty typu Case study od wielu lat lśnią w czołówce systemów przeprowadzania wykładów, spotkań czy ćwiczeń. Sama formuła polega na powierzeniu uczestnikom informacji na temat problemu, który podczas warsztatu spróbują rozwiązać. Nazwa oznacza analizę przypadku, a więc pracę z konkretnym przykładem, który może pokazać koncepcje warte skopiowania przy ponownym napotkaniu podobnego problemu, wykazać potencjalne błędy, których powinno się unikać oraz dać uczestnikom praktyczną możliwość wyciągnięcia wniosków z całego doświadczenia. Nic dziwnego więc, że firmy poszukujące praktykantów często wybierają ten właśnie model prowadzenia warsztatów, aby znaleźć dla siebie idealnych kandydatów.

CaseWeek 2021

               Organizacja studencka IAESTE co roku organizuje największy w Polsce cykl warsztatów inżynierskich typu case study zwany CaseWeekiem, który daje zarówno studentom jak i firmom ogromne możliwości rozwoju. Firmy, które zdecydują się na wzięcie udziału w przedsięwzięciu, mogą zorganizować dla studentów zebranych przez IAESTE warsztat, podczas którego ci wykażą się zdolnościami miękkimi, pracą zespołową, pomysłowością lub innymi umiejętnościami, które są istotne dla pracodawcy. W ten właśnie sposób firma może dostrzec i skontaktować się wprost z odpowiednimi dla nich kandydatami do praktyk, które studenci muszą wykonać podczas swojego okresu na politechnice.  

               Problemy omawiane podczas warsztatów są problemami spotykanymi często w branży inżynierskiej, lecz ze względu na swoją stosunkową uniwersalność, pozwalają także poszerzać swoją wiedzę w kwestiach zainteresowań. Studenci, którzy biorą udział w warsztatach uczą się, zdobywają praktyczną wiedzę, która przyda im się zarówno podczas studiów, jak i już na samym rynku pracy, a jeśli wykażą się tym, czego szuka dana firma, mogą zakwalifikować się na staże jak i praktyki.

IAESTE PWR

               W skład IAESTE wchodzą studenci, przedsięwzięcie jest więc organizowane w pełni przez nich. Kontaktują się z firmami, zdobywają potencjalnych patronów i sponsorów, tworzą wydarzenia, monitorują działania, w gruncie rzeczy dbają o każdy aspekt CaseWeeka 2021.

               W tym roku pieczę nad projektem organizacji studenckiej na Politechnice Wrocławskiej sprawuje siedmiu studentów tej właśnie uczelni, odpowiedzialnych za poszczególne aspekty CaseWeeka: Maciej Cymbrykiewicz, Jędrzej Cieślak, Jagoda Osiadacz, Alicja Stelmach, Mateusz Kleinowski, Filip Wolski, Paulina Kopica oraz Karolina Staszewska.

               Zapisy na tegoroczny CaseWeek od IAESTE PWR rozpoczną się 12.04, a samo przedsięwzięcie będzie miało miejsce w dniach 17-28.05. Aby zapisać się na wybrany przez siebie warsztat, wystarczy zajrzeć na stronę CaseWeeka w zakładce „Warsztaty”.

https://www.facebook.com/events/480245893161308/?active_tab=discussion