Kursy oficerskie z obszaru cyberbezpieczeństwa

Ministerstwo Obrony Narodowej proponuje absolwentom i przyszłym absolwentom uczelni technicznych rozwój kompetencji zawodowych w Wojsku Polskim na stanowiskach pracowników cywilnych lub żołnierzy zawodowych.

W dynamicznie zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa, szczególnym obszarem jest domena cyberprzestrzeni, oraz specjalistów z zakresu informatyki, cyberbezpieczeństwa, kryptologii i szeregu nauk pokrewnych.

Zainteresowanym służbą wojskową studentom kończącym edukację, MON proponuje programy trzymiesięcznych kursów oficerskich w obszarze cyberbezpieczeństwa – kurs stacjonarny na żołnierzy zawodowych oraz kurs w trybie stacjonarno-zaocznym dla ochotników chcących służyć Ojczyźnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej.

Trzymiesięczny stacjonarny kurs oficerski przy Wojskowej Akademii Technicznej, dla ochotników na żołnierzy zawodowych, będzie odbywać się w trzech grupach: eksploatacja systemów informatycznych, kryptologia oraz cyberbezpieczeństwo.

Dla ochotników chcących służyć w szeregach Wojska Polskiego, pozostając jednocześnie w swoim zawodzie cywilnym, proponowany jest kurs oficerski stacjonarno-zdalny, „Cyber Agrykola” Wojsk Obrony Terytorialnej. Dedykowany jest on absolwentom uczelni technicznych, którzy wstąpią do Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Zainteresowanych absolwentów oraz przyszłych absolwentów zapraszamy do kontaktu z Wojskowymi Centrami Rekrutacyjnymi, a także na portale www.zostanzolnierzem.plwww.wojsko-polskie/wat/ oraz www.terytorialsi.wp.mil.pl .