Młodszy specjalista ds. efektywności energetycznej w zakresie budynków i instalacji cieplnych 167 wyświetleń6 aplikacji

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku będzie uczestniczyła w procesie przeprowadzania audytów energetycznych budynków, audytów energetycznych przedsiębiorstwa i audytów efektywności energetycznej w zakładach przemysłowych. Będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie obliczeń cieplnych budynków i efektów ich modernizacji, określenie potencjału i kosztów modernizacji. Będzie uczestniczyć w pomiarach będących podstawą obliczeń oraz będzie brała czynny udział w opracowywaniu wniosków i konkretnych pomysłów optymalizacji instalacji przemysłowych. Z biegiem czasu osoba nabędzie samodzielność w zakresie optymalizacji budynków i instalacji przemysłowych.

Zakres obowiązków

  • uczestnictwo w audytach wykonywanych u Klientów na terenie całego kraju,
  • wykonywanie inwentaryzacji budynków,
  • wykonywanie czynności związanych z audytem energetycznym budynków,
  • wykonywanie obliczeń i bilansów energetycznych,
  • przeprowadzanie pomiarów energetycznych m.in. przepływu cieczy, mocy cieplnej/chłodniczej, strumienia gazów, temperatury, spalin, termowizyjnych, energii elektrycznej,
  • opracowywanie danych pomiarowych,
  • przygotowywanie opracowań i dokumentacji z zakresu efektywności energetycznej budynków i instalacji,
  • kontakt z Klientem i firmami wykonawczymi.

Oferujemy

  • praca ukierunkowana na rozwój i zdobywanie wiedzy,
  • możliwość poznania budowy, zasady działania i metod optymalizacji urządzeń i instalacji przemysłowych,
  • elastyczność (możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin, możliwość pracy w trakcie studiów, elastyczny czas pracy, możliwość częściowej pracy zdalnej po okresie wdrożenia),
  • bezpośredni wpływ na kształt audytów,
  • w okresie próbnym umowa zlecenia, następnie umowa o pracę lub umowa B2B,
  • niezbędne narzędzia pracy (komputer, telefon),

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe na poziomie minimum inżynierskim wydziału Inżynierii Środowiska, Energetycznego, Mechaniczno-Energetycznego lub w trakcie ostatniego roku studiów,
  • Znajomość zasad sporządzania audytu energetycznego budynku,
  • Zainteresowania w kierunku optymalizacji energetycznej budynków,
  • Znajomość podstaw termodynamiki,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Otwartość na nowe wyzwania inżynierskie, chęć zdobywania wiedzy,
  • Obsługa programu MS Excel na poziomie bardzo dobrym,
  • Obsługa programu MS Word na poziomie dobrym,
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca rozumienie zagadnień technicznych,
  • Prawo jazdy kat. B.

Więcej informacji

  • Tylko kandydaci mogą aplikować