PRACOWNIK UZDROWISKOWEGO ZAKŁADU GÓRNICZEGO, INSPEKTOR DS. OCHRONY ŚRODOWISKA 65 wyświetleń

Zakres obowiązków

  • monitorowanie wymagań prawnych w zakresie ochrony środowiska,
  • przestrzeganie przepisów z zakresu prawa ochrony środowiska, ustawy o odpadach oraz prawa wodnego,
  • sporządzenie sprawozdań i raportów narzuconych ustawowo, jak i również wynikających z posiadanych decyzji,
  • prowadzenie rejestrów i statystyk danych z zakresu ochrony środowiska oraz bieżąca analiza w odniesieniu do obowiązujących wymagań prawnych,
  • ustalanie i wyliczenie należnych opłat za korzystanie ze środowiska, opłat za usługi wodne, w celu ustalenia wysokości opłaty zmiennej,
  • sporządzanie sprawozdań wynikających z ustawy o odpadach sporządzanych w BDO,
  • prowadzenie ewidencji odpadów,
  • obsługa bazy danych o odpadach BDO,
  • koordynacja, współpraca, nadzór nad całą gospodarką odpadami, współpraca ze wszystkimi działami i odbiorcami,
  • koordynacja odbioru odpadów,
  • realizacja obowiązków wynikających z przepisów dotyczących gospodarki odpadami,
  • współpraca przy prowadzeniu badań złożowych na ujęciach wód leczniczych i źródlanych,
  • ścisła współpraca z kadrą kierowniczą.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie
  • odpowiedzialną i ciekawą pracę
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • miłą atmosferę w pracy

Wymagania

  1. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  2. Niekaralność sądowa za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe,
  3. Wykształcenie techniczne kierunkowe (ochrona środowiska, inżyniera środowiska lub pokrewne) lub w trakcie studiów niestacjonarnych (ochrona środowiska, inżynieria środowiska lub pokrewne),
    posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu przepisów prawa dot. ochrony środowiska,
  4. Obowiązkowość, systematyczność oraz samodzielność,
  5. Zdolności organizacyjne i umiejętność pracy pod presją czasu,
  6. Inicjatywa, umiejętność analizy i kreatywnego myślenia w podejmowaniu szybkich decyzji,
  7. Umiejętność pracy w zespole oraz komunikatywność,
  8. Obsługa komputera z oprogramowaniem biurowym w stopniu biegłym,
  9. Prawo jazdy kat. B.

Mile widziane

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ochrona/ inżynieria środowiska lub pokrewne),
  • posiadanie doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku,
  • dobra znajomość przepisów prawa w zakresie wymaganym na stanowisku, w szczególności prawo ochrony środowiska, prawo wodne, ustawa o odpadach wraz z aktami wykonawczymi

Więcej informacji

  • Tylko kandydaci mogą aplikować
Informacje o firmie
Znajdź nas