Praktykant/Analityk w Zespole Doradztwa Aktuarialnego, Consulting 116 wyświetleń9 aplikacji

Jesteśmy największym zespołem doradztwa aktuarialnego w Polsce będącym integralną częścią EY
European Actuarial Services, wiodącej praktyki aktuarialne w Europie liczącej ponad 500 osób. Naszym
klientom oferujemy szeroki wachlarz narzędzi wspomagających zarządzanie oraz usług doradczych z
zakresu ubezpieczeń majątkowych i życiowych, obejmujących m.in. projekty aktuarialne:

• kompleksowe przeglądy przygotowania i implementacje standardu IFRS 17;
• projekty dotyczące taryfikacji ubezpieczeniowych i polityki cenowej z wykorzystaniem modeli
GLM;
• kompleksowe wsparcie w zarządzaniu ryzykiem w zakładach ubezpieczeń;
• modelowanie portfeli ubezpieczeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych metod segmentacji
i zarządzania polityką cenową;
• przeglądy zgodności modeli i procesów z przepisami prawa oraz wytycznymi regulatorów;
• implementacja, kalibracja i walidacja Modeli Wewnętrznych;
• modelowanie ubezpieczeń życiowych w środowisku Prophet i MoSeS;
• wykorzystanie zaawansowanych technik danych (uczenia maszynowego i sztucznej
inteligencji) w ubezpieczeniach;
• wsparcie kluczowych transakcji i wycen spółek ubezpieczeniowych;
• optymalizacja i automatyzacja procesów aktuarialnych.

 Możliwości, jakie na Ciebie czekają:
• udział w różnorodnych projektach dotyczących zarówno ubezpieczeń majątkowych, jak
i życiowych, w zależności od preferencji;
• elastyczna forma zatrudnienia i środowisko pracy umożliwiające kontynuację i podejmowanie
studiów;
• możliwość szybkiego rozwoju zawodowego, z wykorzystaniem szerokiej palety szkoleń
merytorycznych i biznesowych.

Twoje główne zadania:
• uczestnictwo w projektach doradztwa ubezpieczeniowego realizowanych przez zespoły
doświadczonych managerów i konsultantów;
• przygotowywanie modeli aktuarialnych w różnych narzędziach (np. Prophet, Excel, R) oraz
prezentacji dla klientów;
• wsparcie w przygotowaniu kompleksowych analiz wybranych spółek ubezpieczeniowych
działających w Polsce i całej Europie.

Potrzebne umiejętności i doświadczenie:
• status studenta III-V roku studiów (praktykant) lub ukończenie przynajmniej pierwszego stopnia
studiów (analityk) na kierunku: matematyka, fizyka, informatyka, ekonomia/ekonometria,
metody ilościowe bądź pokrewne;
• zainteresowanie tematyką ubezpieczeniową i aktuarialną oraz finansową;
• samodzielność w realizacji zadań i zdolności analityczne;
• biegła znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie;
• bardzo dobra znajomość MS Excel oraz innych programów pakietu MS Office (Word, Power
Point, Access).

Dodatkowym atutem będzie:
• doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, finansowej lub doradczej;
• znajomość innych języków obcych (na przykład języka niemieckiego/francuskiego/włoskiego).

Kogo szukamy:
Zależy nam na osobach, które efektywnie planują swój czas pracy, wychodzą z inicjatywą, są
samodzielne w działaniu i chętne do nauki nowych obszarów wiedzy. Dodatkowo, idealny kandydat
posiada umiejętność jasnego przedstawiania informacji i dobrego komunikowania się oraz efektywnie
pracuje w zespołach, w tym zespołach wirtualnych. Miejscem pracy jest biuro EY we Wrocławiu.

Oferujemy:
• praktyki/pracę w profesjonalnym zespole aktuariuszy i ekspertów ubezpieczeniowych;
• możliwość szybkiego rozwoju zawodowego;
• możliwość uzyskania międzynarodowego doświadczenia w ramach współpracy z Europejską
Grupą Aktuarialną EY;
• specjalistyczne szkolenia;
• atrakcyjne warunki wynagrodzenia, adekwatne do poczynionych postępów.

O EY Polska
EY (dawniej Ernst & Young) to światowy lider w zakresie profesjonalnych usług doradczych. Około 280
000 specjalistów w zakresie audytu, doradztwa biznesowego, podatkowego i prawnego oraz
transakcyjnego, zatrudnionych w 150 krajach, łączy swoją wiedzę i międzynarodowe doświadczenie ze
znajomością lokalnych uwarunkowań. EY to również największa firma doradcza na polskim rynku,
zatrudniająca ponad 2 900 profesjonalistów w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu,
Wrocławiu i Gdańsku. Poprzez swoje działania ma ambicję budować lepszy świat pracy dla swoich
pracowników, klientów i całej społeczności.

Więcej informacji

  • Tylko kandydaci mogą aplikować
Informacje o firmie
    Liczba ogłoszeń 1
  • Branża Doradztwo, konsulting
  • Wielkość firmy Powyżej 250 pracowników
  • Adres ul. Rzeźnicza 32-33, 50-130 Wrocław
Znajdź nas