Programista systemów wbudowanych C/C++: 42 wyświetlenia

Poszukujemy developerów na stanowisko programista systemów wbudowanych C/C++ z doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania na mikrokontrolery STM32 (bare-metal) oraz na urządzenia wbudowane z systemem Linux. Nasz zespół zajmuje się rozwojem oprogramowania obecnych i nowych sterowników  przemysłowych, urządzeń HMI i innych urządzeń zgodnych z koncepcją Industry 4.0. Poszukujemy osób które nie boją się pracy ze sprzętem, posiadają zdolność rozwiązywania problemów i są silnie zorientowani na jakość i bezpieczeństwo tworzonych rozwiązań.

Kluczowe obowiązki:

  • Rozwijanie nowych funkcjonalności na podstawie dokumentów projektowych i wymagań klienta.
  • Analiza błędów w oprogramowaniu zgłoszonych przez testerów i klientów oraz ich naprawa.
  • Współpraca z interdyscyplinarnym zespołem (projektanci HW, programiści UI, testerzy) i z ekspertami z zespołu klienta.
  • Tworzenie testów jednostkowych, pisanie dokumentacji i udział w procesie code-review.
  • Aktywny udział w procesie podejmowania decyzji projektowych dotyczących architektury kodu i systemu.

W zależności od Twoich umiejętności i zainteresowań będziesz miał także możliwość pracy nad:

  • Algorytmami sterowania
  • Oprogramowaniem dla zautomatyzowanych testerów produkcyjnych
  • Tworzeniem programów i narzędzi pomocniczych
  • Agregacją i analizą danych z sensorów
  • Interfejsem użytkownika (Qt bądź bare-metal)
  • Aplikacjami desktopowymi/mobilnymi

Pracujemy z następującymi technologiami:

  • Przemysłowe systemy wbudowane
  • C/C++17
  • C++ ETL
  • Mikrokontrolery STM32
  • Linux
  • Buildroot
  • QT QML
  • Bash, Python
  • GTest
  • GitLab CI/CD

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki Informatyka, Automatyka, Elektronika bądź pokrewne
  • Biegłość w programowaniu obiektowym w języku C++17
  • Doświadczenie w pracy z mikrokontrolerami STM32 i ich układami peryferyjnymi poparte doświadczeniem zawodowym bądź personalnymi projektami
  • Doświadczenie z bibliotekami ST HAL
  • Praktyczna znajomość systemu operacyjnego Linux
  • Doświadczenie w pisaniu aplikacji wielowątkowych
  • Umiejętność korzystania z debugera GDB
  • Podstawowa wiedza z zakresu elektroniki cyfrowej
  • Znajomość podstawowych interfejsów komunikacyjnych wykorzystywanych w przemyśle i urządzeniach wbudowanych
  • Umiejętność posługiwania się systemem kontroli wersji Git
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Mile widziane:

  • Python
  • Qt QML
  • CMake
  • SQL
  • Wiedza z zakresu teorii sterowania

Oferujemy:

  • Możliwość pracy zdalnej
  • Elastyczne godziny pracy
  • Dowolność wyboru narzędzi pracy
  • Małe zespoły
  • Międzynarodowe projekty
  • Brak dress code-u

Więcej informacji

  • Tylko kandydaci mogą aplikować
Informacje o firmie
    Liczba ogłoszeń 1
  • Branża Elektronika
  • Wielkość firmy Do 50 pracowników
  • Adres Kwiska 5-7, 54-210 Wrocław
Znajdź nas