Specjalista/Analityk ds. wyceny instrumentów finansowych 31 wyświetleń

Zakres obowiązków

  • udział w wycenie składników lokat funduszu na potrzeby statutowe Funduszy Inwestycyjnych (udziały/akcje oraz obligacje)
  • nadzór nad procesem wyceny oraz wycena instrumentów finansowych
  • przygotowywanie oraz modyfikowanie modeli finansowych
  • wybór sposobu wyceny instrumentów finansowych
  • pozyskiwanie danych finansowych niezbędnych do oszacowania wartości godziwej
  • bieżąca współpraca i komunikacja z Klientami, bankami depozytariuszami oraz audytorami

Oferujemy

  • udział w ciekawych i bardzo różnorodnych projektach z zakresu wycen instrumentów finansowych, w szczególności obligacji
  • pracę w młodym, kompetentnym i doświadczonym zespole
  • pracę w ścisłym centrum Warszawy, hybrydowy model pracy
  • przyjazne środowisko pracy i kultura organizacyjna

Wymagania

  • absolwenci studiów I stopnia na kierunkach matematyka, finanse i rachunkowość, ekonometria lub statystyka
  • minimum roczne doświadczenie na stanowisku związanym z wyceną instrumentów finansowych
  • zaawansowana znajomość arkusza Excel (mile widziana znajomość VBA)
  • bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości i matematyki finansowej
  • wysokie zdolności analityczne, w szczególności interpretowanie danych
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodne poruszanie się w literaturze z dziedziny metod ilościowych i finansów
  • wysokie zdolności analityczne
  • umiejętność pracy w zespole i łatwość nawiązywania kontaktów,
  • wysoki poziom kultury osobistej
  • pomysłowość i zaradność
  • mile widziane uczestnictwo w programie CFA i/lub posiadanie licencji na Doradcę Inwestycyjnego

Więcej informacji

  • Tylko kandydaci mogą aplikować