Projekt Stażowy na Politechnice Wrocławskiej - ZPR PWr

Data publikacji: 2019-02-18 14:37:34

W związku z pozyskaniem przez Uczelnię dofinansowania na realizację kompleksowego projektu: „ZPR PWr - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej” zapraszamy Państwa do udziału jako pracodawca w module stażowym dla naszych studentów.

Inicjatywa ta ma na celu podniesienie kompetencji studentów sześciu Wydziałów, w okresie od marca 2019 r. do września 2022 r. Do odbycia stażu zawodowego będą delegowani wyłącznie studenci studiów stacjonarnych I i II stopnia wskazanych poniżej Wydziałów, którym do zakończenia kształcenia pozostają maksymalnie 4 semestry. W ramach programu przewidziano III Edycje, ze stażami realizowanymi w okresie letnim.

Program stażowy jest zróżnicowany pod względem długości stażu i przewidziany dla wybranych wydziałów i kierunków:

W1- Wydział Architektury

W3- Wydział Chemiczny

W8- Wydział Informatyki i Zarządzania

W9- Wydział Mechaniczno-Energetyczny

W10- Wydział Mechaniczny

W11- Wydział Podstawowych Problemów Techniki

Program stażowy jest podzielony na 6 etapów:

1.       Złożenie przez pracodawcę deklaracji uczestnictwa w programie stażowym http://zpr.pwr.edu.pl/dokumenty (Moduł 3)

2.       Określenie wymagań pracodawcy w stosunku do kwalifikacji / kompetencji studenta,

3.       Proces rekrutacyjny przeprowadzany przez Uczelnię na wskazanych powyżej Wydziałach,

4.       Rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane przez pracodawców (opcjonalnie),

5.       Formalności przed rozpoczęciem stażu:

-          ogłoszenie listy rankingowej z przypisaniem studentów do poszczególnych pracodawców,

-          gromadzenie danych niezbędnych do sporządzenia trójstronnych umów stażowych,

-          sporządzanie dokumentacji wymaganej regulaminem programu stażowego,

6.       Realizacja stażu w siedzibie / oddziale pracodawcy.

Wszystkich pracodawców serdecznie zapraszamy do współpracy w nowym roku akademickim 2019/2020.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://zpr.pwr.edu.pl/

W razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu na adres: anna.dudziak@pwr.edu.pl