Komunikat dotyczący ochrony danych osobowych

Wrocław, 12.04.2019r.

Szanowni Państwo,

Mamy do przekazania Państwu ważną wiadomość. Politechnika Wrocławska jest administratorem Państwa danych osobowych i przetwarza informacje o Was z tytułu prowadzenia usług edukacyjnych, jakie realizuje (lub realizowała).

Przed zakończeniem Waszych studiów zazwyczaj zbieramy informacje o tym, czy będziecie uczestniczyć w badaniu karier. Obecnie służy do tego oświadczenie dostępne na stronie Biura Karier Politechniki Wrocławskiej: https://biurokarier.pwr.edu.pl/oferta-biura-karier/13/badanie-losow-zawodowych-absolwentow. Oświadczenie to jest wypełniane po wydrukowaniu odręcznie.

Do 20 lutego br. mogliście się też spotkać ze starym formularzem (dostępnym na starej stronie Biura). Zawierał on więcej pól do uzupełnienia niż obecny. Dane wprowadzane do formularza były też rejestrowane przez system.

Po przeanalizowaniu zabezpieczeń stosowanych w tym systemie uznaliśmy, że nie możemy gwarantować w 100%, że nikt nieuprawniony nie próbował lub nie spróbuje w przyszłości uzyskać dostępu do tych danych. Uznaliśmy, że przechowywanie Waszych danych osobowych w zbiorze danych Biura Karier Politechniki Wrocławskiej nie jest uzasadnione. Dlatego te informacje zostaną niezwłocznie usunięte.

Politechnika Wrocławska nie zamierza w przyszłości wykorzystywać Waszych danych do realizacji badań karier Absolwentów. Badania takie będą odbywały się z zachowaniem pełnej anonimowości respondentów i nie będą wymagały użycia danych osobowych. Nie dajcie się wprowadzić w błąd osobom, które mogłyby spróbować podszywać się pod Politechnikę Wrocławską uwiarygadniając się tym, że np. wiedzą o Waszym wykształceniu. Takie ryzyko mogłoby wystąpić np. gdyby Wasze dane dostały się w niepowołane ręce.

Za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą tu sytuacją przepraszamy. W razie wątpliwości zapraszamy do skontaktowania się z Inspektorem Ochrony Danych Politechniki Wrocławskiej pod adresem: iod@pwr.edu.pl lub zespołem Biura Karier pod adresem biurokarier@pwr.edu.pl.

Prorektor ds. Studenckich

dr inż. Jacek Lamperski