Tomasz Borowczak

3M
Manufacturing Operations Manager
Zapraszam studentów z wydziałów:

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Wydział Zarządzania
Wydział Mechaniczny

Moje doświadczenie

Z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania produkcją i ciągłego doskonalenia, obecnie pełnię rolę Menedżera Operacji Produkcyjnych w 3M Wrocław Consumer Business Group, gdzie od grudnia 2023 roku odpowiedzialny jestem za kierowanie zakładem produkcyjnym oraz wdrażanie zmian prowadzących do doskonałości operacyjnej. Moje kluczowe kompetencje obejmują szerzenie kultury bezpieczeństywa, zarządzanie operacją, łańcuchem dostaw, kontrolą jakości oraz zapewnieniem obsługi klienta. Skupiam się na analizie danych produkcyjnych, monitorowaniu budżetów oraz celów produkcyjnych, a także na rozwijaniu polityk i procedur, które wspierają efektywność operacyjną.

W okresie od marca do listopada 2023 roku, jako Lider Projektów Ciągłego Doskonalenia oraz Kierownik Projektu, prowadziłem relokację fabryki do Wrocławia, zarządzając zespołem projektowym, pilnując budżetu i terminów.

Jako Lean Six Sigma Black Belt w latach 2020-2023, zrealizowałem wiele projektów, w tym uruchomienie nowej linii produkcyjnej dla filtrów PAPR. Wszystkie działalności prowadzone w tym czasie przyniosły oszczędności rzędu 12 milionów dolarów w 2022 roku. Dzięki moim działaniom, udało się również wdrożyć standardy zarządzania zapasem nierotującym w obszarze EMEA, co wpłynęło na redukcję zapasu o ponad 4 miliony dolarów.

W ciągu mojej kariery w 3M pełniłem różnorodne role, w tym kierownika zespołu planowania produkcji oraz lidera zespołu ds. planowania, osiągając znaczące wyniki w zakresie redukcji zapasów, poprawy serwisu oraz stabilizacji procesów planowania.

Przed 3M pracowałem w roli Specjalisty ds. Planowania Produkcji w Ruukki oraz w Macopharma. Z powodzeniem stworzyłem i wdrożyłem narzędzia MRP w Excelu, co umożliwiło redukcję zapasów o 60% i zmniejszenie liczby ekspresowych transportów o 80%.

Jestem zmotywowanym liderem z umiejętnościami w zakresie analizy danych, zarządzania projektami oraz wdrażania procesów ciągłego doskonalenia, co przyczynia się do osiągania celów organizacyjnych i strategii rozwoju. Dużo czasu zawsze poświęcam na rozwój współpracowników, dzielenie się wiedzą i podważanie strefy komfortu.

Jestem Mentorem ponieważ...

Jako mentor chcę skorzystać z możliwości dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Chcę zainspirować młodsze pokolenie do działania, pokonywania trudności i dążenia do swoich celów.

Będzie to także świetna okazja do nauki dla mnie. Chcę poznać perspektywę podejścia do świata i do pracy młodego pokolenia. Teraz te osoby będą wchodziły na rynek pracy i będą stanowiły trzon także mojej organizacji.

Dodatkowo poszerzy to zarówno mój jak i ich networking. Relacje są kluczowe do osiągania sukcesów i rozwijania kariery. Jako mentor mogę mieć wpływ na rozwój kariery i życia osobistego innych ludzi.

Mentoring będzie również motywacją do ciągłego doskonalenia się, poprzez stawianie sobie wyzwania, aby być lepszym przewodnikiem dla swoich mentee.

Mam do zaoferowania Mentee...

Mogę zaoferować 20 lat doświadczenia w organizacjach produkcyjnych z kapitałem zagranicznym. Miałem okazję widzieć pracę z różnych perspektyw (planowanie, projekty, operacja) co dało mi szeroki pogląd na zależności pomiędzy funkcjami, różne spojrzenie na priorytety. Moje historie (zarówno porażki jak i sukcesy) będą cenną lekcją dla mentee.

Najważniejsze będzie rozpoznanie indywidualnych potrzeb mentee. Co chce osiągnąć i jak ja moge mu pomóc. Będę osobą, która go wysłucha i wesprze w trudnych momentach.

Mogę także zaoferować program praktyk w naszej firmie. Dzięki temu pozna charakter pracy w fabryce, pozna nowych ludzi, poszerzy swoje kontakty.

Podczas naszych sesji będziemy mieli okazję porozmawiać o planach zawodowych, planowaniu kariery, przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych.

Moje wyobrażenie dotyczące relacji z Mentee to...

Relacja powinna opierać się na zaufaniu. Mentee musi czuć się komfortowo, aby dzielić się swoimi obawami, aspiracjami, wyzwaniami. Wzajemna wymiana informacji i konstruktywna krytyka są ważne. Jako mentor będę otwarty na feedback od mentee i będę dostosowywał swoje podejście, aby lepiej odpowiadać na jego potrzeby.

Moim zadaniem będzie inspirowanie, motywowanie i pomaganie w przezwyciężaniu przeszkód.

Relacja mentorska powinna sprzyjać zarówno rozwojowi mentee, jak i mentorowi. Mogę nauczyć się wiele od swojego mentee, co może wzbogacić moje własne doświadczenia i perspektywy.

Mentoring wymaga czasu i zaangażowania. Regularne spotkania i rozmowy są kluczowe dla budowania silnej relacji i osiągania celów.Umiejętność słuchania i zrozumienia perspektywy mentee jest niezbędna. Empatia pozwala na głębsze połączenie i lepsze zrozumienie jego potrzeb.

Relacje mentorskie często przynoszą najwięcej korzyści w dłuższej perspektywie, dlatego warto inwestować czas i wysiłek w budowanie trwałych więzi.

Szczególnie cenię sobie...

Chęć do rozwoju, poznawanie nowych perspektyw, wychodzenie ze strefy komfortu. Jestem osobą, która działa w trybie projektowym. Stabilizuję obszar w jakim się znajduję i po osiągnięciu celu chcę iśc dalej.

Bardziej skupiam się na tym, co można zrobić, aby było lepiej niż na tłumaczeniu dlaczego jest źle. Nie jest problemem jak czegoś nie wiesz. problemem jest jak nie chcesz się dowiedzieć.

To wszystko musi byc opartne na filarach otwartości, szacunku i uczciwości. Niczego nie osiągniemy w pojedynkę. Bezpieczeństwo psychologiczne jest kluczem do efektywnej współpracy.