Studenckie Praktyki Zawodowe – Praktykant w Zakładzie Rafinerii 145 views3 applications

Lokalizacja: Bielany Wrocławskie

Zakres obowiązków

  • Ogólne zapoznanie się z strukturą i organizacją firmy.
  • Zapoznanie z zasadami i procedurami obowiązującymi w laboratorium kontroli procesu oraz na terenie obiektu produkcyjnego.
  • Zapoznanie z produktami i surowcami analizowanymi w laboratorium.
  • Poznanie sprzętu laboratoryjnego – chromatograf cieczowy, analizator NIR, piec laboratoryjny, łaźnia wodna, wytrząsarka, refraktometr, spektrofotometr, wagosuszarka i inne.
  • Analizy fizykochemiczne:
  • Analiza hydrolizatów i gotowych syropów glukozowych, fruktozowych oraz glukozowo-fruktozowych – sucha masa, profile cukrowe (za pomocą HPLC), pH, kolor, obecność skrobi.
  • Analiza wywaru – sucha masa, pH, zawartość białka
  • Analiza glutenu – wilgotność, zawartość białka
  • Analizy niestandardowe wymagane przy testach produkcyjnych
  • Obsługa programów komputerowych wykorzystywanych w pracy działu.
  • Przygotowywanie prób na testy produkcyjne i służących do bieżącej kontroli procesu.
  • Zapoznanie z całym zakładem produkcyjnym.
  • Pomoc przy testach produkcyjnych i laboratoryjnych, bieżąca kontrola jakości poszczególnych etapów produkcyjnych.

Oferujemy

  • Bezpłatną miesięczną praktykę, minium 3 dni robocze (24 godziny w tygodniu)
  • Elastyczne godziny pracy, dopasowane do praktykanta
  • Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego z międzynarodowej korporacji o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Dobrą atmosferę w pracy

Wymagania

  • Chęć do odbycia bezpłatnej praktyki.
  • Student/-tka kierunków związanych z inżynierią chemiczną, technologią żywności i pokrewnych kierunków.
  • Znajomość sprzętu laboratoryjnego.
  • Doświadczenie w zakresie chemii analitycznej na poziomie studiów.
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego.
  • Myślenie analityczne, komunikatywność, zaangażowanie, samodzielność, dokładność, odpowiedzialność.
  • Umiejętności: organizacyjne, przygotowywania dokumentacji i raportów, rozwiazywania problemów i pracy zespołowej.
  • Orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych.

More Information