Strona główna BK UP! 2024/2025 BK UP 24/25 ZF Group – Od praktyk do stałej pracy. Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie dzięki praktykom absolwenckim

Warsztat z konkretnymi narzędzia i strategiami  jak dobrze wypaść podczas praktyk i jak aktywnie pracować nad tym, by praktyki stały się punktem wyjścia do stałego zatrudnienia.

Celem warsztatu jest przekazanie praktycznych wskazówek dotyczących tego jak skutecznie wykorzystać okres praktyk do zbudowania swojego wizerunku, zdobycia niezbędnych umiejętności i zwiększenia szans na zatrudnienie w firmie. Dowiecie się, jak proaktywnie podejść do swojego rozwoju zawodowego w okresie praktyk absolwenckich, jak budować relacje w miejscu pracy i jak skutecznie komunikować się z pracodawcą w sprawie dalszej współpracy.

Kto przeprowadzi szkolenie?

Claudia Durka – Specjalista ds. Rozwoju Centrum IT w ZF Poland IT Center.
Specjalistka ds. rozwoju organizacyjnego z ponad 2-letnim doświadczeniem w branży IT, związana z Centrum Informatycznym ZF Group. Specjalizuje się w koordynacji programów stażowych oraz praktyk, zarządzaniu operacyjnym, oraz tworzeniu i wdrażaniu programów rozwojowych. Posiada doświadczenie w projektowaniu i koordynowaniu inicjatyw edukacyjnych oraz działań employer brandingowych, mających na celu wzmacnianie wizerunku firmy jako atrakcyjnego pracodawcy. Jej wcześniejsze doświadczenie w branży rekrutacyjnej obejmuje sourcing i direct search dla stanowisk IT oraz doradztwo w zakresie rekrutacji.
Ukończyła Uniwersytet Śląski, zdobywając tytuł magistra psychologii, specjalizując się w psychologii pracy i organizacji, oraz licencjat z zarządzania zasobami ludzkimi. Dodatkowo ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w zakresie finansów menedżerskich. Obecnie kontynuuje naukę, studiując informatykę na Uniwersytecie WSB w Chorzowie.

Program  szkolenia:

• 1. Dlaczego praktyki mogą być furtką do stałej pracy?
    – Omówienie, jak firmy często wykorzystują programy praktyk jako sposób na rekrutację przyszłych pracowników.
    2. Proaktywność jako klucz do sukcesu.
    – Dlaczego pracodawcy cenią osoby, które same zgłaszają się do zadań i proponują nowe pomysły?
    – Jak proaktywność wpływa na postrzeganie praktykanta w firmie?
    3. Budowanie relacji i sieci kontaktów (networking).
    – Jak skutecznie budować swoją sieć kontaktów podczas praktyk?
    – Jak budować kontakty, które mogą przynieść korzyści zawodowe w przyszłości?
    4. Zbieranie feedbacku i praca nad rozwojem.
    – Jak pytać o informację zwrotną?
    5. Jak przekuć doświadczenie z praktyk na szanse zatrudnienia?
    – Jak po zakończeniu praktyk przedstawić swoje osiągnięcia (np. w CV, na LinkedIn)?
    – Jak pisać o swoich doświadczeniach z praktyk w sposób, który przyciągnie uwagę rekruterów?
    – Jak rozmawiać z pracodawcą o możliwościach przedłużenia współpracy?
    6. Planowanie kariery po praktykach.
    – Jak wykorzystać czas po zakończeniu praktyk na dalszy rozwój?
    – Znaczenie utrzymywania kontaktów z firmą po zakończeniu praktyk.
    7. Podsumowanie i Q&A.

SZKOLENIE ONLINE

link do spotkania zostanie przesłany na dzień przed szkoleniem

Obowiązują zapisy

Rezerwuj wydarzenie

Bilet

Wybrano 1 bilet.

Bilety "Bilet" zostały wyprzedane. Możesz spróbować wybrać inny bilet.

15 04 2025

ON-LINE