Siedzisz w danych? Naucz się, jak zrobić „pitch” i pokaż się na rynku
Masz pomysł na stworzenie oprogramowania lub technologii uczenia maszynowego, dzięki której firmy będą mogły sprawniej pozyskiwać dane i wykorzystywać je w codziennej pracy? Wiesz, jak zautomatyzować wybrany fragment rynku lub za pomocą danych i uczenia maszynowego rozwiązać istniejący problem? Zgłoś się do bezpłatnego programu finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Masz czas do 23 czerwca.
Do Innovatorium możesz zapisać się indywidualnie lub z całym zespołem, z którym pracujesz w kole naukowym czy w ramach projektu badawczego. Możecie przejść przez program razem lub możesz wysłać przedstawiciela zespołu i uzyskać dodatkową zewnętrzną perspektywę na Wasze działania: https://akcelerator.innovatorium.eu/aplikacja/. Zespoły zostaną wybrane przez zespół mentorów Innovatorium.
Dla 100 studentów, doktorantów i pracowników naukowych, którzy „siedzą w danych”
Tylko cztery godziny raz na cztery tygodnie przez 5 miesięcy. W sumie 20 godzin. Tyle czasu zajmie Ci udział w programie zajęć przygotowanym dla osób, które pracują z danymi, mają pomysły na praktyczne rozwiązania, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać, ani gdzie się zgłosić o pomoc. Dzięki Innovatorium użyteczną wiedzę i opiekę mentorską otrzyma 100 studentów, doktorantów i pracowników naukowych.
Masz pomysł na oprogramowanie, nie odkładaj go
Udział w Innovatorium to nie tylko możliwość podpatrzenia, jak wygląda współpraca sektorów akademickiego i biznesowego. To przede wszystkim możliwość przekucia pomysłu na oprogramowanie lub technologię uczenia maszynowego w etap początkującej firmy. Automatyzacja procesów przy pomocy danych jest obecnie potrzebna w każdej branży, nie tylko w sektorze finansowym, IT, marketingowym, medycznym, handlowym, na rynku mediów czy w logistyce, ale także w bszarze e-bezpieczeństwa, przy produkcji robotów. Jeśli ktoś ma pomysł na rozwiązanie IT, szkoda to odkładać.
Zdobądź nowe kompetencje, zbliż się do praktyki
Program Innovatorium rozpocznie się 23 czerwca i potrwa do grudnia. Na zakończenie każdy uczestnik zaprezentuje swój pomysł przed funduszami venture capital. Wszyscy otrzymają certyfikat udziału w programie, a autorzy najciekawszych pomysłów szansę na założenie firmy pod skrzydłami jednego z funduszy venture capital, wsparcie networkingowe, dostęp do potencjalnych partnerów, klientów i inwestorów branżowych.
Dowiedz się w końcu o co chodzi z elevator pitch
Innovatorium to także szansa, aby się w końcu dowiedzieć, jak przygotować elevator pitch i jak wygląda demo day. W programie studiów I, II i III na polskich uczelniach stopnia praktycznie nie ma zajęć na temat współpracy z biznesem. Tymczasem coraz więcej osób ze środowiska akademickiego chciałoby się dowiedzieć, jak to się robi, sprawdzić, czy ich wyobrażenie o współpracy z przedsiębiorcami jest zbliżone do realiów i na jakie pytania powinni sobie odpowiedzieć, jeśli chcą postawić na realizację projektów stosowanych w praktyce.
Społeczna odpowiedzialność nauki to także współpraca z biznesem
Kreowanie nowych idei to element misji nowoczesnych uczelni i instytutów naukowych oraz badawczych. Dlatego projekt jest finansowany z grantu przyznanego przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Innovatorium. Więcej: https://akcelerator.innovatorium.eu/.