Umicore Autocat Poland Sp. z o.o. 680 views

Follow
Something About Company

Firma Umicore Autocat Poland Sp. z o.o. powstała w 2015. Zakład zajmujący się produkcją katalizatorów mieści się w Nowej Rudzie, w województwie dolnośląskim (niecałe 100 km na poł.- zach. od Wrocławia).

Budowa fabryki związana była z rosnącym zapotrzebowaniem na katalizatory samochodowe sygnalizowanym przez klientów grupy na rynku europejskim. Tendencję tę dodatkowo wspierają coraz bardziej rygorystyczne przepisy unijne w sprawie emisji spalin

Polska fabryka usytuowana w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatrudnia aktualnie około 150 osób i pracuje w oparciu o technologie procesowe najnowszej generacji.

Dzięki tej inwestycji Umicore dostarcza swoim klientom technologie zgodne z najbardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi emisji spalin i wspiera europejską inicjatywę „Czystsze powietrze dla wszystkich”.

Katalizatory Umicore mają pozytywny wpływ na jakość powietrza, przetwarzając emitowane szkodliwe spaliny w zaawansowanych procesach katalitycznych. Umicore prowadzi badania w sektorze katalizatorów samochodowych od ponad pół wieku, a ich produkcją zajmuje się od ponad 40 lat. Od samego początku działalności stosowana przez Umicore technologia zapobiegła emisji milionów ton szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.


Languages ​​we speak Polish, English, German
The opportunity to complete internships Yes
The possibility of carrying out a student project Yes
Possibility of completing the diploma thesis Chemistry

Nothing Found

Company Information
    Total Jobs 0
  • Branża Chemistry, Motoring
  • Company size Up to 250 employees
  • Address ul. Słupiecka 31, 57-402 Nowa Ruda
Connect with us