#backtocampus – Akademickie Targi Pracy znowu na kampusie!

Wiosna to czas, gdzie wielu studentów i studentek myśli o znalezieniu dobrych praktyk lub staży na wakacje. Dobrą okazją do poszukiwań są 36. Akademickie Targi Pracy! Ich bogata oferta pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Jednak żeby osiągnąć sukces, należy się odpowiednio przygotować! Jak można to zrobić?

Określ swoje cele

Każda osoba wybierająca się na targi pracy powinna ustalić na jakie stanowiska i w jakich branżach będzie poszukiwała ofert dla siebie. Określ swoje mocne strony. Zastanów się w czym jesteś dobra/y, co potrafisz i możesz wykorzystać w przyszłej pracy. Jakie twoje umiejętności mogą okazać się przydatne dla pracodawców? Zobacz jakie doświadczenie już zdobyłaś/eś podczas odbytych stażów lub praktyk. Zastanów się, gdzie chcesz się dalej rozwijać i w jaki sposób.

Zapoznaj się z listą wystawców

Pełna lista wystawców na każdy dzień Akademickich Targów Pracy dostępna jest na stronie: https://akademickietargipracy.pl/

Warto jej się przyjrzeć zanim wybierzesz się na wydarzenie. Jest to doskonała okazja do poznania podstawowych informacji o firmie, a także zapoznania się z opisami poszukiwanych kandydatów. Stwórz listę pracodawców, z którymi chcesz porozmawiać, dowiedzieć się czegoś o warunkach stażu czy pracy. Przygotuj sobie pytania. O co chcesz spytać przyszłego pracodawcę? Dzięki liście wystawców i zapoznaniu się z ich ofertą przed targami efektywnie wykorzystasz czas na samym wydarzeniu mając czas na zdobywanie konkretnych informacji.

Przygotuj dokumenty aplikacyjne

Przed targami doradcy z Biura Karier będą prowadzić konsultacje CV. To doskonała okazja do sprawdzenia Twoich dokumentów aplikacyjnych, uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania i odpowiedniego przygotowania się do targów.

Skonsultuj CV z doradcą zawodowym i zrób profesjonalne zdjęcie do CV
21 i 22 kwietnia  doradcy zawodowi Biura Karier będą na Ciebie czekać przy C-13 (10:00 – 14:00) i online na platformie ATP https://akademickietargipracy.pl/ (11:00 – 13:00). Pomogą Ci przygotować się do rozmów z pracodawcami i dopracować CV. 
Przy C-13 będzie też czekał fotograf. Zrób przy okazji profesjonalne zdjęcie do dokumentu aplikacyjnego. 

Zadbaj o ubiór

Pamiętaj, że to twój pierwszy kontakt z pracodawcą, a pierwsze wrażenie robi się tylko raz! Zadbaj o to, by twój ubiór był schludny. Nie musisz wyciągać z szafy garnituru z matury, ale wyprasowana koszula nie zaszkodzi! Pozwól pracodawcy zapamiętać się pozytywnie jako osoba profesjonalna i przygotowana.

Zadawaj pytania

Targi Pracy to idealna okazja do porozmawiania z przedstawicielami firmy! Możesz zapytać o otwarte rekrutacje na interesujące cię stanowiska, o różne możliwości rozwoju, proponowane przez firmę programy stażowe i wdrożeniowe, warunki zatrudnienia, a także kulturę organizacyjną firmy. Sprawdzenie czy normy obowiązujące w danej organizacji nam pasują może okazać się kluczowe do podjęcia decyzji o zatrudnieniu! Zastanów się czy odpowiadają ci obowiązujące tam zasady i chcesz być częścią danej firmy w przyszłości. Jeżeli planujesz wybrać się do kilku stanowisk, warto robić sobie notatki, żeby żadna ważna dla nas informacja nam nie umknęła.

Sprawdź co dokładnie Cię czeka!

Poniżej przedstawiamy rozpiskę poszczególnych wydarzeń.

W tej edycji czekają Cię 3 dni spotkań z pracodawcami: 

  • 25 kwietnia – DZIEŃ ONLINE – wirtualne stoiska na platformie https://akademickietargipracy.pl/  
    Przeznaczony dla firm z wszystkich branż. Okazja do kontaktu z pracodawcami za pośrednictwem wirtualnych pokoi. 
  • 26 kwietnia – DZIEŃ INŻYNIERSKI – stacjonarnie w C-13 PWr 
    Dedykowany studentom i absolwentom wszystkich kierunków inżynierskich. 
  • 27 kwietnia – DZIEŃ IT – stacjonarnie w C-13 PWr 
    Skierowany do studentów kierunków informatycznych, teleinformatycznych oraz osobom specjalizującym się w analizie danych. 

Dołącz do naszego wydarzenia i bądź na bieżąco!  

https://www.facebook.com/events/1052609848938741?active_tab=about

Autor: Angelika Rzeźwicka