Specjalista SMED 120 wyświetleń

Zakres obowiązków

  • Analiza obecnych procesów – osoba odpowiedzialna za to stanowisko powinna potrafić przeprowadzić szczegółową analizę procesów wymiany narzędzi w firmie w celu zidentyfikowania nieefektywności, czasu przestoju i potencjalnych obszarów wymagających poprawy/usprawnień porównując teorie SMED ze stanem aktualnym.

  • Rozwój planu implementacji – bazując na analizie obecnych procesów osoba odpowiedzialna za to stanowisko powinna opracować szczegółowy plan implementacji SMED. Plan ten powinien obejmować harmonogram, niezbędne zasoby i cele poprawy.

  • Dbanie o zaangażowanie personelu – osoba odpowiedzialna za to stanowisko powinna aktywnie angażować personel uczestniczący w procesie wymiany, czyli operatorów maszyn, ustawiaczy i planistów produkcji.

  • Organizacja szkoleń wewnętrznych z obszaru SMED – osoba odpowiedzialna za to stanowisko powinna zapewnić szkolenia i wsparcie dla zaangażowanego personelu w implementację SMED, m.in. sesje szkoleniowe na temat technik i praktyk SMED oraz sposobów identyfikacji i redukcji czasów ustawiania.

  • Monitorowanie i ocena wyników – po wdrożeniu SMED osoba odpowiedzialna za to stanowisko powinna stale monitorować uzyskane wyniki i oceniać skuteczność wprowadzonych zmian.

  • Wprowadzanie ciągłych ulepszeń – osoba odpowiedzialna za to stanowisko powinna ciągle szukać sposobów dalszej poprawy procesów wymiany i optymalizacji operacji, angażując się w poszukiwanie i wdrażanie nowych technik lub technologii.

  • Komunikacja i raportowanie – osoba odpowiedzialna za to stanowisko powinna regularnie komunikować się z Zarządem i innymi zainteresowanymi stronami na temat postępu we wdrażaniu SMED oraz uzyskanych wyników za pomocą raportowania.

Oferujemy

  • Umowę o pracę.

  • Atrakcyjne wynagrodzenie.

  • Pomoc w zakwaterowaniu dla osób zamiejscowych.

  • Dofinansowanie posiłków.

  • Prywatne ubezpieczenie grupowe na życie.

  • Możliwość rozwoju zawodowego.

  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.

Wymagania

  1. Kilkuletnie doświadczenie w sektorze przemysłowym na podobnym stanowisku – mile widziane w firmie do tłoczenia metali lub pras mechanicznych.

  2. Doświadczenie w projektowaniu lub wsparciu projektowym przy użyciu programu AutoCAD, Solid Work, Inventor, Catia, itp.

  3. Znajomość ulepszeń operacyjnych w swoim obszarze działania, mile widziane szkolenia specjalistyczne poparte certyfikacją.

  4. Wykształcenie wyższe – mile widziane

  5. Znajomość Process Mapping i koncepcji Lean – mile widziane

Kontakt dla kandydatów z Ukrainy:

Więcej informacji

Na oferty pracy mogą aplikować tylko zarejestrowani użytkownicy.