Tutaj znajdziesz artykuły oraz materiały do pobrania, które ułatwią Ci przygotowanie się do spotkań z pracodawcami. W tym miejscu nasz Zespół Doradców udostępnia rozmaite wskazówki, które być może Cię zainspirują w trakcie poszukiwań wymarzonej pracy. Niektóre z nich mogą być Twoim cennym narzędziem do wykorzystania w praktyce.
Pamiętaj, że tematy poruszane w tej sekcji naszej strony internetowej mogą być również podniesione podczas spotkań indywidualnych z doradcą lub elementem naszych warsztatów rozwojowych. Zapraszamy do skorzystania obydwu form poradnictwa i życzymy miłej lektury.
W poszukiwaniu pracy i praktyk liczy się czas, dlatego CV zawsze warto przygotować z wyprzedzeniem. Czeka Cię szukanie miejsca do odbycia praktyk studenckich? Planujesz przyjść na Akademickie Targi Pracy, żeby znaleźć pracę? Jeśli tak, to wydarzenie Make CVeasy jest stworzone dla Ciebie!
Profil zawodowy jest namiastką listu motywacyjnego, o który od kilku lat jesteśmy coraz rzadziej proszeni. […] Ten często pomijany wstęp pokazuje rekruterowi/pracodawcy nie tylko Twoje dopasowanie do oferty, ale również to, że kierujesz swoją uwagę konkretnie na niego.
Chociaż niedługo znowu będziemy mieli możliwość powrotu na uczelnię, to obecna sytuacja pokazała nam, że musimy nauczyć się efektywnie pracować z domu […] W tym artykule dowiesz się, co utrudnia pracę z domu oraz co możesz zrobić, żeby być bardziej zorganizowanym i produktywnym.
Zastanawiasz się jaką formę zatrudnienia wybrać? / Nie wiesz czy lepsza dla Ciebie będzie umowa o pracę czy umowa zlecenie? Dowiedz się jakie są możliwości nawiązania współpracy z pracodawcą oraz jak możesz zdobyć swoje pierwsze doświadczenie.
Podstawa programowa niestety nie przewiduje przedmiotu „Czytanie w myślach”. Dlatego umiejętność radzenia sobie podczas rozmów kwalifikacyjnych wymaga większego przygotowania. Na szczęście można wesprzeć się doświadczeniami innych osób.
Dowiedz się jakich informacji oczekuje od Ciebie rekruter i do czego są mu niezbędne!!
Jesteś introwertykiem? Ta cecha może predysponować Cię do pracy zdalnej. Twój mózg otrzymuje tyle bodźców ze strony własnego organizmu, że bodźce zewnętrzne są zbędne, utrudniają Twoją pracę. Uwaga! Ekstrawertyk wręcz przeciwnie. On będzie potrzebował bodźców ze świata zewnętrznego, ponieważ to napędza go do działania i mobilizuje do wykonania zadań.
Studiujesz na studiach doktoranckich, posiadasz już tytuł naukowy lub myślisz o rozwijaniu swojej kariery naukowej? Chcesz doskonalić swoje kompetencje miękkie? Jeśli tak, to Akademia Soft Skills powstała właśnie z myślą o Tobie.
Sekcja Szkoleniowa Samorządu Studenckiego Politechniki Wrocławskiej 4S zaprasza na podcast pt. ,,Rozmowa z Biurem Karier”. Opowiemy dziś o tym, jak odpowiadać na najbardziej podchwytliwe pytania, które padają na rozmowach rekrutacyjnych, dobrych praktykach i co warto zrobić przed spotkaniem z potencjalnym przyszłym pracodawcą.
Z pierwszych zatrudnień chcemy wynieść dla siebie jak najwięcej, wykazać się i rozwijać. Najczęstsze rzeczy słyszane przez nas w miejscu pracy to ,,wpiszesz to sobie do CV”, ,,zdobędziesz cenne doświadczenie, które wykorzystasz w przyszłości”. To wszystko jest prawdą, ale pod płaszczykiem wielkich korzyści z przyszłości niejednokrotnie dajemy się wykorzystywać.
W końcu udało ci się znaleźć zajęcie, które chciałbyś i potrafisz wykonywać. Poznałeś swoje zasoby i mocne strony, wiesz, że wybrana praca będzie dla ciebie spełnieniem marzeń albo pomoże ci się rozwinąć. Nie pozostaje nic – tylko aplikować do wybranej firmy, która zaproponuje ci satysfakcjonujące wynagrodzenie. Ale czy to jedyny czynnik jaki powinniśmy brać pod rozwagę przy wyborze pracy?
Jak zaplanować dalszą ścieżkę kariery? – wskazówki dla studentów I i II stopnia studiów Wybór studiów, a następnie planowanie kolejnych etapów edukacji i kariery zawodowej to nie lada wyzwanie. Pierwsze, ważne wybory masz już za sobą, ale wiele jeszcze na Ciebie czeka. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę planując swoją ścieżkę kariery, zarówno na początku studiów jak i
Chwila przed świętami to nie tylko czas spędzony przy karpiu i makowcu, to chwila gdy nie obarczeni kolejnymi kartkówkami czy zadaniami domowymi, możemy zastanowić się gdzie teraz jesteśmy i w jaki sposób czas, w którym przyszło nam żyć możemy efektywnie wykorzystać dla siebie! Spróbuj ..może warto 🙂
Ile razy zdarzyło się, że natłok zadań oraz uciekający czas przyprawiał nas o ból głowy. Zastanawiamy się jak to jest, że niektórzy swoje obowiązki wykonują terminowo, a przy tym znajdują jeszcze siłę na tak zwany work life balance. Co stanowi sekret osób, które świetnie sobie radzą z dużą ilością zadań?